Melyik nehezebb, az allatorvosi egyetem vagy az orvosi (human) egyetem? Es miert? Szakmailag is pont ugyan ez a kerdesem.
igy gyerekfejjel csak azt tom mondani hogy az embernél csak egyféle testet kell megtanulni a testfelépítésre gondolok izmok működése betegségek vagy emésztész .. ilyenek
viszont állatoknál ahány faj annyiféle cucc:D
Nekem mindig azt mondják (hozzá értők), hogy az állatorvosit nehezebb elvégezni. Végülis ez annyira nem hihetetlen, ha belegondolunk, hogy egy állatorvosnak több faj egyedeit kell "ismernie" olyan szinten, hogy gyógyítani tudja őket. Szemben a humán orvossal, ahol az ismeretek, és a módszertan a homo sapiens sapiens-re terjednek ki.
Gyakorlatban viszont egy humán orvos felelőssége jóval nagyobb, talán nem kell magyarázni, hogy miért.
Én állatorvosira jártam egy évet, majd fogorvosira két évet, ahol pont ez az első két év hajszál pontosan megegyezik az általános orvosi kar tantervével (plusz a fogorvos szaktárgyak, tehát picit nehezebb is).
azt tudom elmondani, hogy az állatorvosin több faji különbséget kell megtanulni (izmok elhelyezkedése különböző, koponyafelépítés, csontok alakja más, stb). Viszont humánon sokkal részletesebben és komolyabban kérik az anyagot. Pl a csonttannál össze se lehet hasonlítani. Állatorvosin a koponyán kellett tudni 40 dolgot, humánon kellett 150 dolgot (ezek a számok nyilván csak az arány hivatottak kifejezni.
Felsőbb évfolyamokról nem tudok nyilatkozni, hallomásból annyit tudok elmondani, hogy a humánon másodév után már szinte kollégának tekintenek és szólítanak, és lényegesen kisebb a buktatási ráta, állatorvosin pedig egyre nehezedik (de azért gondolom, ott is többre tartják a harmad-negye-ötödéveseket).
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!