Ha egy automata oran kihuzom a koronat hogy ne jarjon a szerkezete hosszabb tavon lehet belole gond? Marmint hogy sokaig a dobozaban pihen.
Szerintem tökmindegy, hogy azért áll a fiókban, mert lejárt, vagy mert kihózod a koronát. Az utóbbi nem árt.
Viszont nekem a tapasztalatom (amit előttem is írtak), hogy van egy órám, amit svájci eta 2824 máre építettem, leraktam majdnem 2 éve a fiókba, és alig tudtam elindítani.
Felhúztam valamennyire kézzel. Nem indult el. Megrázogattam, ilyenkor el szokott indulni. Most csak nagyon nehézkesen kezdte. Ráraktam a műszerre, majdnem napi -300 másodpercet írt eltérésre, aztán ez percról percre csökkent, majd fél óra múlva vizsgáltam, akkor már a megszokott napi 10 mp volt.
Én is erre gondoltam, hogy leragadtak a dolgok.
Van egy másik is, amiben kínai miyota uttánzat a mű, ha azis alig lehetett elindítani 2-3 hónap után, de az ma is össze-vissza megy a gráf szerint.
Ami viszont meglepett, van egy steinhartom, ami 1 éve pihen a fiókban, felhóztam, és -15 mp-vel megy. Tegnap beóallítottam nullásra, majd meglátjuk, mennyire stabil.
3-4 hetente mozgasd meg az órát, ha amúgy szervizelt/nincs szervizigénye.
A kihúzott korona alapból butaság, mivel, ha nem mozgatod, lejár a mechanikus óra, illetve ha a vízállósága az adott órának nem túl jó már (tipikusan pl vintage órák többsége), akkor a kihúzott korona tengelye mellett (pláne, ha nincs normális tömítés) a levegő bizony ki-be járkál, annak nedvességtartalma hosszútávon nem tesz túl jót belülről semminek.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!