Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Véletlen hamarabb utaltam el...

Ladanyizsoltsam kérdése:

Véletlen hamarabb utaltam el a csomagom arat ilyenkor mi a teendő?

Figyelt kérdés
Rendeltem a megveheti.hu ról egy akkus csavarozót és a visszaigazolas előtt küldtem el a pénzt mivel én hülye azthittem hogy az automata visszaigazolo email után kell küldeni

jan. 20. 17:21
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
nem egészen értem a problémát, de nyilvánvaló, ha adott időn beül nem teljesül a tranzika vagy nem kapod vissza a pénzed (kamatokkal :D), akkor mehetsz a rendőrségre, ahol még kisértéken elkövetett csalás miatt sem fognak eljárást indítani, mert igazából te voltál figyelmetlen, és orbánisztban az következik ebből, hogy akkor a kereskedő is lehet figyelmetlen.
jan. 20. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Hát fizetési módoknal volt olyan hogy utalás szamlaszamra én azt valasztottam mivel az volt kézen fekvo és írta a webshop hogy várjam meg a visszaigazolo emailt és utána utaljak de én azt hittem hogy az automata email után kell
jan. 20. 22:28
 3/7 bazaltkaroly ***** válasza:

#2 Nem kell annyira szigorúan venni ezt. Csak azért írják, hogyha valami hiba miatt nem jönne meg a rendelés, akkor ne legyen baj belőle, de ha megkaptad az emailt, akkor látni fogják az utalást. Nem hiszem, hogy ennek a webshopnak annyi rendelése lenne, hogy belekeverednének. Annyit megtehetsz, hogy biztosra menj, hogy írsz nekik egy emailt, vagy felhívod őket.


#1 Ehhez hozzátenném, hogy végső esetben, utólag a bankodon keresztül visszakérheted a pénzed. Fel kell hívni őket, és megmondani, hogy em kaptad meg, amiért fizettél, és ők általában szó nélkül visszaforgatják. Ezt kevesen tudják, de egy barátom már élt ezzel a lehetőséggel, és működik. Persze hozzá kell tenni, hogy utána ne próbálj meg rendelni ugyanonnan, mert valószínűleg nem fognak kiszolgálni.

jan. 23. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

3: nem lehet, hogy te ezzel kevered a dolgot?


[link]


"em kaptad meg, amiért fizettél, és ők általában szó nélkül visszaforgatják."


ha ez így lenne, akkor nem lennének olyan ügyek, hogy a munkáltató téves összeget utalt (többet), de a munkavállaló meg lelépett vele és nem hajlandó visszafizetni a "felesleg" részt.

jan. 23. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 bazaltkaroly ***** válasza:

#4 De pontosan erről van szó. Webshopos rendelések esetén vissza lehet kérni. Pár éve egy baráton koncertjegyet vett, amiről csak a helyszínen derült ki, hogy már használt, és többször adták el ugyanazt (Viagogo-ról vette. Kerüljétek, mert gyakori átverés azon az oldalon), és jelezte is a banknak. Semmilyen bizonyítékot nem kértek tőle, és 48 órán belül visszakapta. Persze fontos megjegyezni, hogy ha ezzel az ember visszaél, akkor hamar a bíróságon találhatja magát.

Nem tudom, hogy mennyire bankfüggő, de haverom OTP-s. Lehet a többi bank máshogy kezeli.


A munkavállalós, túlutalásos téma lehet más dolog, mert magánszemélynek megy a pénz. Annyira nem értek hozzá, csak megtörtént példákon keresztül ismerem a témát.

jan. 23. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

5: a kérdező ezt írta: "Véletlen hamarabb utaltam el a csomagom arat"


Utalt, nem bankkártyával fizetett neten, állítólag.

jan. 23. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 bazaltkaroly ***** válasza:
#6 Igen, ez is kérdéses, hogy az adott bank szerződésében benne van-e a banki átutalásokra a chargeback, de ezt így látatlanban nem lehet megmondani. De ezen fölösleges gondolkodni, mert biztos vagyok benne, hogy meg fogják találni a kérdező utalását. Könyveléskor úgy is kell valamilyen papír a tranzakcióról, így észre fogja venni a könyvelő, hogy van egy számla nélküli összeg.
jan. 24. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!