A magyar vidék a szocializmusban tudott növekedni?
Magyarország az 56os forradalom után nagy változás indult be a jóirányba, akkor élte fénykorát a magyar vasútipar saját gyártásu mozdonyok pl a V63-as villamos mozdony ,most hol van vasútipar?.....Sehol.A Malév is egy szocialista légitársaság volt, orosz gépparkkal ,de csak hogy leosszam a vidékre, példákat.kezdem azzal a várossal ahol születtem és a mai napig élek: Kaposvár a szocializmus elött egy kis város volt, a 80 években már egy magyar viszonylatban nagyváros megye központ volt, a mai Eötvös Loránd Technikum kezdetben egy kis épületben működött, aztán egy mérnöknek névszerint Lőrincz Ferenc magyar mérnök hozzájárult az iskola fejlődéséhez és egy gigantikus komplexumot
tervezett és épitetett meg.
Százhalombatta kis falu révén kezdte de a szocializmusban lett híres a kőolajfinomító telepe révén, és egy közepes várost kaptunk. Miért nem lehett volna megtartani a blokk összeesése után ezt a rendszert, miért kellet hogy a kapitalizmus hatalomra jusson?
Most csak Budapest kap hatalmas beruházásokat, mint pl a Budapart projekt a mol campussal, a vidék meg sorra kapja a f#szt a s#gg#be , szerintem azok akik szidják/szidták a szocializmust, azok alkotják a budapesti réteget akik meg a szocializmust hiányolják azok a vidékiek. Így van vagy így van?
1
Hát ezt azért rosszul látod.
Kádár akkora adósságot halmozott fel, hogy a rendszerváltás után az adósságot átlag 20 évente meg kellett duplázni. Most még az ateisták is térden állva imádkoznának, ha csak akkora adósságunk lenne, mint Kádár idejében.
A privatizációra meg azért volt szükség - az elveken, meg a háttérben húzódó rablási szándékon túl -, mert a totálisan dilettáns Antall-kormány megszüntette a magyar ipart és a magyar mezőgazdaságot, így már nem folyt be kellő mennyiségű bevétel.
A rendszerváltás előtt már nem politikai okokból neveztek ki gazdasági vezetőket, hanem szakértelem alapján. Aki hülye volt mindenhez, azt nem nevezték ki, és így ezek ellenzékiek lettek.
Mikor Antall került hatalomra - egy történelemtanár, akinek az égvilágon semmi fogalma nem volt a gazdaság működéséről -, akkor elzavarta a szakembereket, és mindenhová azokat a harmadosztályú "szak"embereket ültette, akiknek addig nem engedték meg, hogy kárt okozzanak. A termelőüzemek élére is, meg a minisztériumokba is ezek kerültek. És pár év alatt sikerült is csődközelbe vinniük az országot. Ha visszaemlékszel, volt egy időszak, amikor mindig csak néhány héttel voltunk az államcsőd előtt.
Aztán jött a Horn-kormány, akik valódi gazdasági szakemberekkel, valamint a durva, de szükséges Bokros-csomaggal rendbe hozták az országot, lecsökkentették a szárnyaló inflációt. A tönkrement cégekkel már nem tudtak mit kezdeni, meg persze ők se voltak szentek, és az Antallék által elindított privatizációt végigvitték. (Azért még Orbánéknak is hagytak bőven ellopható vagyont.)
A magyarországi vidék nagy részén akkor épült ki a víz, csatornahálózat, az iskolák, óvodák, kisboltok, kultúrházak, járdák java része akkor épült.
Fejér megyei vagyok, egy viszonylag fejlettebb településen.
1960-ban épült ki a vízvezeték-rendszer, utána a közvilágítás. A járdák 1964-ben épültek, 80%-ban azóta is azok vannak.
Általános iskola 1976-ban épült, focipálya 1967-ben.
2 Áfész bolt 1965-ben, tűzoltószertár 1962-ben, tsz-épületek, amik ma a falugondnokság épületei, 1970-ben.
Egy hatalmas víztározó 1971-ben épült, étterem 1965-ben. Fagyizó 1977-ben.
Ekkora volumenű dolgok azóta nem nagyon épültek.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!