Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Létezik, hogy Németország a...

Létezik, hogy Németország a 10. legmelegbarátabb ország Európában?

Figyelt kérdés
nem gondoltam, hogy már a németek is ilyenek :S
2010. okt. 21. 21:51
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

A németek általában sokkal kevésbé foglalkoznak a másik emberek magánügyeivel. Ez a 10. csak annyit jelent, hogy amig valaki otthon "meleg", addig senkit sem érdekel, mint ahogy az egyéb szexuális szokasai sem érdekelnek senkit.

Viszont nem is divat reklámozni, hogy kinek milyen az orientációja - mivel magánügy.

2010. okt. 21. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Az elözö vagyok: ez természetesen NEM jelenti azt, hogy ott több a meleg, mint máshol, csak ott ez nem központi téma.
2010. okt. 21. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

"nem gondoltam, hogy már a németek is ilyenek :S"


Milyenek? Tényleg gáz, ha ők egy melegfelvonulásra nem kövekkel, molotov-koktélokkal és liternyi savval megpakolva készülnek?

2010. okt. 21. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem az a gáz, hogy a melegek felvonulnak. Miért kell azt? Nem zavar ha valaki ilyen, de ez a felvonulás egyszerű magamutogatás, azon kívűl ízléstelen. És akkor is az lenne, ha heterok riszálnák magukat a kamionokon.
2010. okt. 21. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
30%
Németországban még nem hallottam melegfelvonulásról - ezért nem is hözöngenek a melegek miatt, ott csak OTTHON derül ki valakiröl, hogy kikhez is vonzódik, ezzel nem járnak az utcára.
2010. okt. 21. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Az, hogy te nem hallottál Németországban melegfelvonulásról, attól még a tény, hogy a melegfelvonulások csírája a XIX. század második feléből Németországból indult.

Amúgy Németországban valóban nincs Gay Pride. Ott úgy hívják, hogy Christopher Street Day (CSD), igen komoly és nagymúltú hagyománya van.

Lehet botránkozni:

[link]


A CSD-t Németország és Svájc használja, mindenhol máshol a "Büszkeség napja", illetve a "Gay Pride" megnevezés értendő.

Azok a városok, ahol Németországban megrendezik a CSD-t:

Altötting

Augsburg

Bad Segeberg

Berlin

Bielefeld

Bonn

Braunschweig

Dortmund

Drezda

Düsseldorf

Duisburg

Essen

Erfurt

Frankfurt am Main

Hagen

Hamburg

Iserlohn

Kassel

Kiel

Köln

Konstanz

Lipcse

Lübeck

Lüneburg

Magdeburg

Mannheim

Mainz

Minden

München

Nürnberg

Oldenburg

Regensburg

Rostock

Saarbrücken

Siegen

Stuttgart

Trier

Würzburg


Ebből a CSD Cologne az egyik legnagyobb európai melegfelvonulás.


Valóban, Németországban NEM MUTOGATJÁK magukat a melegek. Ezért toleránsabban velük a németek! :)

2010. okt. 21. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha statisztikailag nézzük, akkor hazánkban nemcsak Budapesten, hanem még azon kívül öt másik városban is meg kellene rendezni a "melegfelvonulást", hogy kb. azonos nagyságrendeket képviseljünk, mint a "csak otthon b.zuló" szegény németek.

Tényleg olyan jót nevettem ezen a németeknél nem vonulunk kommenten :)

2010. okt. 21. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

(22:44 vagyok)


Nem szeretnék nagyon belemerülni a témába, párszor már kifejtettem az álláspontomat, itt is nyitottam egy topicot, és különben sincs most sok időm, de...

...szerintetek miért vonulnak fel a melegek? Ugyanazért, mint a kerékpárosok és a traktorosok; hátrányos helyzetben vannak, tüntetni kell. Ezek a tüntetések pedig mind ugyanúgy kiadásokat és károkat okoznak a fővárosnak. Helyes? Ezt mindenki döntse el maga.

A fenti példák közül egy melegfelvonulás kerül a legtöbbe az államnak, ha csak a rendőri kíséretet és az igazi magyarok károkozásait nézzük. Ezek azonban nem lennének, ha a melegeket is ugyanígy elfogadnák. A múlt század elején a nők és a négerek harcoltak ugyanilyen módon a jogaikért, az egyenlőségükért, mert (ahogy most a b#zik) ők sem voltak voltak emberek, inkább munkaeszközök. Most a melegeken van a sor, és bár lehet, nem ilyen eszközökkel fogják elérni a céljaikat, de bárhogy is teszik, én szorítok nekik. Akinek van meleg ismerőse, talán tudja, miért írom ezeket; semmiben sem rosszabbak, sem jobbak a heteróknál (bár a kutatások szerint empatikusabbak, de ne menjünk ilyenekbe bele), mindössze máshogyan szeretkeznek (újabb tévhit, hogy a homokosok csak b#szni tudnak), de őszintén, ez kit érdekel? Sokan panaszkodnak, hogy a homoszexualitás divat lett; kb. mintha valaki divatból születne kék szemekkel. Sosem volt kevesebb a homók aránya, mint ma (minden 20. ember a saját neméhez vonzódik), csak régen mégjobban kellett ezt titkolniuk (ahogyan ők ma sem mondhatják el ezt fűnek-fának).

A 60-as években divat volt Amerikában b#zikat késelni (leszbikusokkal sosem volt ilyen baj, mert... miért is?), ma már sokkal egészségesebbé vált a helyzet, de az, ami itt, a keleti régióban zajlik, nem állapot. Szerethetem én bármennyire is Magyarországot, azt meg kell hagyni, van még mit tanulnia Kelet-Európának toleranciából és empátiából. Éppen ezért esélytelen itt normális felvonulásokat rendezni, mert talán így sosem leszünk Rio, ahol ma már úgy néz ki egy felvonulás, mint egy valódi buli, ahol heterók(!) és homoszexuálisok egyaránt jól érik magukat közösen. Mindenki válasszon, hogy ez, avagy az alábbi link a jobb állapot:

[link]

Szerintem nem a homoszexualitással van baj (ami valójában egy teljesen természetes folyamat, az állatvilágban is létezik, és egy adott faj túlszaporodásának megakadályozása végett jön létre a biológiában), sokkal inkább a megítélésükkel. Ennyi voltam.

2010. okt. 22. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
51%

Na jó, de a kerékpárosok vagy traktorosok nem öltöznek fel undorító színű, izléstelen, gusztustalan göncökbe, nem riszálják magukat egy nagyváros kellős közepén, hogy elérjék a céljukat. Azért a többség nagyon nem szeretné látni ezeket.

Egyébként vannak meleg ismerőseim nekem is, ők ugyanúgy elítélik ezeket a felvonulásokat, és eszükbe nem jutna kimenni egyre. Véleményem szerint sokkal előrébb tartana a tolerancia velük szemben, ha nem rendeznék ezeket a felvonulásokat.

2010. okt. 22. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!