Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hol található a hón??

Hol található a hón??

Figyelt kérdés
A hónalj nyilván mindenkinek megvan,de hol van maga a hón?

2023. nov. 25. 14:39
 1/5 anonim ***** válasza:
A h betűnél.
2023. nov. 25. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
2023. nov. 25. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Az etimológiai szótár szerint valószínűleg a vállízületet nevezték régen kónnak vagy hónnak. Csak ez kikopott a használatból, maradt a hón alja.
2023. nov. 25. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

Az alja talán azért csak megvan, nem? Na, annak fölötte. Mármint a hónodnak.


Na, a viccet félretéve, saját kútfőből dolgozom, tessék:


Tök érdekes, és valóban hasznosabb válasz az enyémnél, amit a 3-as ír, de kicsit utánagondoltam.


Angolul armpit, ami elég egyszerűnek tűnik, németül die Achselhöhle - a hoch, azaz magas melléknevet sejtem benne. Die Achsel pedig tuti fix, hogy az a váll, így elég furcsa a szó önmagában, mert a két szót összetéve pont az ellenkező irányba jutunk, mármint a végtagokat és az irányokat nézve, de talán jobb a német, sokszorosan összetett szavakat szavakat nem nagyon bolygatni. :-D


Franciául biztos, hogy 'les aisselles', nőnemű, de mindenképp többesszámú főnév, még akkor is, ha már csak egy van készleten.

Minden páros szerv a franciában többes számban áll, kivéve, ha orvoshoz mégy - biztos van rá példa egy 65 millió lakosú országban, de alapvetően nem kell ráírnod a bal lábadra, mint itthon, "hogy ne ezt műtsd meg, mert a bal a jobb!", hanem azt mondják pl. a dokinak hogy "c'est mon - akkor egyesszám - genou gauche qui me fait mal. (Bocs' a fekete humorért - nem az volt. :-( )


Nem lestem a netről, sajnos csehül, ahogy finnül sem ugrik be hirtelenjében, de nem feltétlen egy olyan szó ez, ami a hétköznapi beszélgetésekben előfordulhat.


(Nem tudom elképzelni egy hétköznapi beszélgetésben, illetve egy, az általam meghívott vendégekkel teli lakásban a következő mondatot, sem az erre irányuló kérdést, pl: "úgy viszket a hónaljam, talán rühes lennék?" A Rigó utcai nyelvvizsgákról is sokat tudok, de talán még ott sem vetemednének ilyen szituációs párbeszédre.)


Ha mégis kíváncsi vagy rá, egy pár napon belül csak eszembe fog jutni. :-D

2023. nov. 30. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Tehát akkor mire is jutottál?Hol van a hón??😂De egész jól megválaszoltok egy viccet😂Nagyon kösz
2023. nov. 30. 15:32

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!