Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Svájcban a QR kódos előre...

Svájcban a QR kódos előre fizetett borítékokat bármire fel lehet használni?

Figyelt kérdés

Sok cégtől kapok általában A-post-os válaszborítékot, gondolom kedvességből átvállalják a postaköltséget. Ezekre nagyon ritkán van ténylegesen szükségem. Néha előre meg van címezve, tehát tényleg csak nekik tudok válaszolni vele, viszont sok közülük teljesen üres, vagy ablakos.

A kérdésem ezekre a címezetlen vagy ablakos borítékokra vonatkozik, aminek a bélyeg helyén annyi áll hogy "Nicht frankieren" és egy QR kód.

Ezekből nekem már több tucat összegyűlt, és nem tudom hogy használhatom-e bármi másra.

Lehet hogy ezek ki sincsenek fizetve előre, csak a QR kód alapján utólag leszámlázzák a cégnek akitől kaptam? Ezesetben akár láthatják is hogy ki a feladó ill. kinek küldték ki?

Vagy ezek csak simán előre felbélyegzett borítékok amiket kvázi ajándékba adtak és felhasználhatom bármire?



2023. nov. 16. 16:08
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem hasznalhatod fel. A belyeget neked kell fizetni. Üdv Zürichböl.
2023. nov. 19. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
De miért nem amikor rá van írva hogy fizetve? Tudják hogy máshova küldöm mint aki előre kifizette?
2023. nov. 19. 15:18
 3/4 anonim ***** válasza:
Nyugodtan használhatod. Én azt szoktam csinálni, hogyha még a cimzett is rá van nyomtatva, átragasztom. Eddig mindig mejött a levél a cimzettnél. A nagy cégek pauschal-t fizetnek a postánál. Pl évi 2000 chf-ért annyi levelet küldhetnek amennyit akarnak és annyi válaszboritékot adhatnak ki ammennyit csak akarnak. A QR codot meg le tudod egy alkalmazással te is olvasni, és elolvashatod, hogy csak a bélyeg értékét mutassa vagy a cimzettet is.
jan. 19. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszi!

Sajnos nem olvassa a telóm. Szerintem valami spéci non-sztenderd qr kódot használnak.

jan. 19. 18:35

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!