Kéménybélelés kiskapu?
Sziasztok, van egy gáz alapú kazánunk (nem fűtés csak melegvíz) ami eddig megfelelő volt minden szempontból, most hirtelen kitalálták, hogy ha tovább akakrjuk használni ki kell bélelni a kéményt. Jelen esetben nálunk ez több mint másfél millió lenne. Kérlek írjatok kiskapukat vagy más megoldásokat ahogy ezt ki lehet játtszani.
Villanybojler stb nem megoldás, mert haszontalanok és szintén drágák.
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz1.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz0.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
Ha tovább akarod üzemeltetni, sajnos, más megoldás nincs, mint a bélelés. Bizonyára adtak határidőt, amíg enélkül is üzemeltethető.
(Nem segít rajtad, de a biztonsági műszaki követelmények miatt folyamatosan változnak az előírások, és igen drágák.
Gázkazán cserekor már csak kondenzációst lehetett üzembe helyezni, ami jóval drágább volt, mint a nem kondenzációs, és nem választottam volna, mert nem fogyaszt annyival kevesebbet, hogy a beruházási többletköltségei megtérüljenek.
Bár előtte zárt égésterű (turbós) kazánunk volt, így bélelt volt a kémény, de azt egykettőre „megette” volna a kondenzációs, így a kazán ára és a szerelési díj összegének többszöröséért kellett új bélelést csináltatni.
Ráadásul az átvételkor a kéményseprő kötelezett a kémény mellé tetőkibúvó és a kémény mellé járda készíttetésére, ami szintén igencsak drága volt. Elmondtam a csodálkozásom, mert a faluban sehol sem láttam még tetőkibúvót sem kémény mellett; néhány helyen van tetőablak, de az más, eleve messze vannak a kéményektől. Azt mondták, hogy ahogy folyamatosan ellenőriznek, mindenütt lesz majd. Nos, öt év alatt egy sem lett a miénken kívül. A menyem vállalkozási székhelye a házunk, ezért kötelező az évenkénti kéményseprői ellenőrzés; öt év alatt egyszer sem dugta ki az orrát a tetőn.
Már félve várom a következő gázbiztonsági felülvizsgálatot, mert hét éve elmondta a felülvizsgáló, hogy a gázcső forrasztások a használt anyag miatt nem felelnek meg a megváltozott előírásoknak, de átmeneti rendelkezés alapján elfogadta, viszont mondta, hogy az átmeneti rendelkezés igen bőven érvényét veszti tíz év múlva. Azt ajánlotta, hogy ne siessem el a megcsináltatást, mert tíz év alatt változhat a követelmény, így csak nem sokkal az új felülvizsgálat előtt érdemes megcsináltatni. Legalább addig gyűjthetem a pénzt, mert nem lesz olcsó.
Ha tudtam volna a rezsicsökkentés csökkentéséről, akkor nem gázkazáncsere lett volna, hanem jobbféle fatüzelésű kazán létesítése, pufferrel, hozzá rönkhasítóval – motoros láncfűrészem van –, kevesebbért.
A szomszéd nyár elején szerette volna nagyobb értékűre cseréltetni a kismegszakítót, de a szolgáltató bármilyen változtatást csak úgy végez, engedélyez, ha a fa villanyszekrényét szabványos szekrényre cserélteti; a szekrény ára, de főként a vele járó munkákkal együtt közel milliót kóstáltak volna. Nagyon gyorsan úgy döntött, hogy majd figyel arra, hogy jelentősebb fogyasztókat ne használjon egyszerre, legfeljebb, ha elszúrja, akkor visszakacsolja a kismegszakítót.
Elképesztő, hogy ha bármit változtatni kell, vagy akar valaki, akkor milyen többletköltségekkel szembesül; de a kötelező ellenőrzések miatt akár módosítási szándék nélkül is.)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!