Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Kaptatok már ilyen sms-t az...

Kaptatok már ilyen sms-t az OTP-től? Ha igen mi állt mögötte?

Figyelt kérdés

“ Az Ön xxyy végü bankkàrtyàjàt felfüggesztettük, kérjük hivja ügyintézönket a +36(1) 3666000-s telefonszàmon, vagy keresse fel bàrmelyik bankfiòkunkat!


Természetesen hívtam de minden ügyintéző foglalt szöveget hallgattam fél órán keresztül.


2023. okt. 19. 22:19
 1/10 anonim ***** válasza:
57%
Kamu
2023. okt. 19. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Az összes otp-s sms-t erről a tel. számról kapom, nem vagyok benne biztos hogy kamu..
2023. okt. 19. 22:27
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Volt olyan tranzakciós próbálkozásod, ami okot szolgáltatott volna rá? Most tudsz fizetni vele?
2023. okt. 19. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Nincsenek benne gyanús elemek? Add meg sz adstaiadst, stb? Van xxyy végű bsnkkártyaszámod?
2023. okt. 19. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Utaltam netbankról gyorsan, az működik, gyanús tranzakciót nem látok az előzményekben. Mivel most kaptam az sms-t még nem fizettem azóta a hozzá tartozó kártyával.
2023. okt. 19. 22:32
 6/10 A kérdező kommentje:
Nincsen gyanús, amit felülre írtam annyi állt csak benne.
2023. okt. 19. 22:34
 7/10 anonim ***** válasza:
85%

Tudd, hogy telefonszámot tudnak masszírozni a csalók!

Amúgy a legbiztosabb hogyha bemész az OTP-be.

2023. okt. 19. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Maszkírozni, bocsi!
2023. okt. 19. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Kaptam már ilyet, a bank volt. Először nem foglalkoztam vele, mert a semmiből jött az éjszaka és nem volt közvetlen kártyahasználati előzménye. Majd másnap a banktól hívtak, hogy észleltek külföldről egy 1 eurós rápróbálkozást, hogy átengedik-e tranzakciót (ha igen, utána már megpróbálja több tízezerrel is), és ezt gyanúsként észlelték.

Ebből össze lett rakva, hogy pár hónappal korábban sikerült besétálni egy kár nélküli csalásba (kiadtam a kártya adatokat egy nem biztonságos felületen, ahol az utalás végül nem történt meg, mert semmilyen jóváhagyási kérelem nem futott be a bankhoz), és addig pihentették a dolgot, majd bepróbálkoztak. Kártyacsere lett a vége.


Az is igaz, hogy nagyon sok a bankok nevében a csalási kísérlet, és akár a hivatalos számokat is képesek meghamisítani, de egy dologgal biztosra mehetsz: bemész a bankodhoz, elmondod/megmutatod hogy mit kaptál, és meg tudják nézni hogy valós riasztás-e.

2023. okt. 20. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

#9 Ma reggel már sikerült elérnem őket és valóban külföldön történt egy fizetés, amit letiltottak így most már a kártyámat is. Ami gyanús, hogy nem online, hanem személyes volt a próbálkozás, nem értette a hölgy sem a vonal túloldalán.


Köszi a válaszokat!

2023. okt. 20. 09:06

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!