Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mi jelenleg a legnagyobb gondod?

Mi jelenleg a legnagyobb gondod?

Figyelt kérdés

nekem ezek:

-Nem tudok elhelyezkedni fiatal korom ellenére munkahelyen

-kiszeretnék menni külföldre dolgozni,mert több pénz van,mint hogy itthon nyomorogjak,így tudnék segíteni anyuékn

ak is

-nincs barátnőm már 2 éve,és rosszul viselem,nincs társam.

-nem segít senki,hogy kimenjek dolgozni,mert hát egyedül a nagyvilágba fiatalon veszélyes

találtam egy oldalt ahol kinn élő magyarok vannak fenn,meg iwiwre is írtam annyi magyar család él Spanyolországban,hogy hihetetlen de hiába írtam sok embernek nem segítenek,visszasem írnak,vagy ennyire elszálltak már maguktól,és nem akarnak segíteni,vagy pedig nem tudnak.

Van félrett pénzem 30E forint,de azzal sokra nem mennék külföldön muszály lépnem valamit most vagyok fiatal 40-50 évesen majd hova menjek már?!

21/F


2010. okt. 18. 12:20
 1/9 A kérdező kommentje:
bocs a helyesírásért,de most nem vagyok nyugodt állapotban:(
2010. okt. 18. 12:21
 2/9 anonim ***** válasza:

En itt vagyok kulfoldon, jo a munkam, boldog vagyok. A parom hianyzik, mert o otthon van, nem tudom mi lesz igy. :( Ezt leszamitva nincs okom panaszra. Sajnallak, ha tudok valamiben segiteni, szivesen. :)

18/L

2010. okt. 18. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Én is Angliában élek,és a legnagyobb problémám,hogy még mindig nem tudok jól angolul..

Egyébként nem csodálom,hogy akiknek írtál senki nem írt vissza,mert ha az ember segít akkor sem kap köszönetet..Nekem is írtak,és én mivel úgy gondoltam nekem hasznom nem lesz belőle,de talán szerezhetek barátokat segítek!

Volt akinek segítettem,hogy kijöjjön ide(még ideiglenesen szállást is adtam) volt akinek csak információt adtam a kérdéseire,hogy legalább tudjon meg pár dolgot..Volt akinek szállást intéztem,vagy munkákat ajánlottam neki..

És most kérdezd meg,hányan mondták,hogy "köszönöm"?

Szinte mindegyik ilyen,és a világon ezért nem tartanak össze a magyarok..Minek? Ha nem becsülik meg őket hazánkfiai?

2010. okt. 18. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Elso vagyok, na igen a nyelvnemtudas, nalam is gond. :) Sajnos igaz amit irsz, tobb magyar ismerosom van itt es mindegyik azt mondta, ne baratkozzak magyarokkal, mert csak kihasznalnak. En meg nem talalkoztam ilyennel es nem szeretem az altalnositast, de ez itt elterjedt.
2010. okt. 18. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Én 33 évesen kevés angol tudással jöttem ki Angliába.Senki nem segített sem a kiutazásban,sem tanácsadásban..Több mint 2 évig munkát sem kaptam..Senki nem segített akikkel már itt ismerkedtem meg..senki nem szólt,hogy "gyere itt van meló" vagy "gyere velem ide dolgozni"...Senki..Ma is itt élek kint..38 éves vagyok..Még mindig nehezen tanulok én is.(úgy látszik minél öregebbek vagyunk annál nehezebb a nyelvtanulás) de ma már nyugodtabb vagyok mert van melóm,még ha csak napi pár órás part-time meló az..

Igazából a fiam miatt vagyok kint..Neki biztosítsam a jövőjét!Hogy segítek-e másoknak? Nem igazán!

Jobban mondva barátoknak,rokonoknak szó nélkül,de idegeneknek nem..Tudod bennem van,hogy engem is cserben hagytak,és magamtól kellett mindent elérni..Én még ma sem kapok senkitől semmi segítséget..

Ezért vagyok biztos abban,hogy nem irigységből nem segítenek a kint élő magyarok hanem azért mert

-nekik sem segített senki amikor szükség lett volna rá

- örülnek ha ő maguk meg tudnak birkózni a helyzettel(azért nem olyan könnyű itt kint sem az élet)

- egyszerűen nem tudnak még ha akarnak sem,mert nincs semmi befolyásuk,semmi lehetőségük a segítségre

- egyszerűen nem foglalkoznak másokkal...

2010. okt. 18. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat:)

persze,nem azt mondom,hogy azonnal írjanak vissza,mert idegen vagyok számomra miért is segítenének?

de én nem azzal a szándékkal megyek ki,hogy kihasználom azt akinél lennék,hanem nincs más választásom itthon megdöglök!

ha csak egy félvet kinn tölthetnék már azt mondanám,hogy

megérte!egy nőnek írtam aki utazással foglalkozik Madridban él,de nézegettem a képeit bejárta már az egész világot szinte:Dírtam,hogy ha tud bármiben akkor segítsen nem anyagi vagy ilyesmi,hanem hogy mégis valami tanácsot adjon de még csak válaszra sem méltatott,és ez nagyon kiábrándító.:(

2010. okt. 18. 12:48
 7/9 A kérdező kommentje:
*számukra
2010. okt. 18. 12:48
 8/9 anonim ***** válasza:

Jobb lesz akkor és minden megoldódik, hogyha ide leírod ezeket és itt sírsz? Így nem lehet egyről a kettőre lépni, hogyha ülsz a sarokban és mondogatod magadnak, hogy neked mekkora szar dolgod van. Ezzel legfeljebb azt éred el, hogy elfogadod a dolgot.


Keljél fel, egyél egy Snikers-t, és ne azon agyalj, hogy most milyen szar, hanem hogy mit tudsz tenni, hogy jobb legyen.

2010. okt. 19. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
igazad van!lopni csalni kell!nincs mese:D
2010. okt. 19. 09:13

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!