Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Alibabáról rendeltetek már? ...

Alibabáról rendeltetek már? Megbízható webáruház? Forintal, utánvéttel lehet fizetni?

Figyelt kérdés

2023. szept. 14. 06:04
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Az alibaba egy b2b piactér, nem magánszemélyeknek értékesítenek rajta. Az aliexpressről tudsz nem cégesen vásárolni.

Mint írtam, piactér, nem webáruház.

Annak megbízható.

Forintért természetesen NEM tudsz vásárolni. Forintszámláról igen, de banki konverzió történik, az aktuális árfolyamon.

2023. szept. 14. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Ja, nem, nincs utánvét egxok hasonló oldalon sem. Előre kell fizetni.
2023. szept. 14. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Ó,,az nekem az sajnos nemjó.


Köszi a segítséget !

2023. szept. 14. 07:08
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Külföldi rendelésnél senkinél nincs utánvétel. Ha ez feltétel, csak a hazai webáruházak jöhetnek szóba.
2023. szept. 14. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Tehát ha lenne bankkártyam,akkor sem lehetne megrendelnem 1 darabot?



Check out this product on the Alibaba app: Aluminum Cylinder Kit for Simson S51 38mm /12mm Cylinder Piston Gasket kit

[link]

2023. szept. 14. 10:30
 6/11 anonim ***** válasza:
Mint írtam, az oldal nem magánszemélyeknek értékesít. Cégek meg nem nagyon vesznek egy darabot semmiből.
2023. szept. 14. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Nagykereskedőknél csak cégek vásárolhatnak, nekik fognak számlázni. Magánszemélyként ezért nem is tudsz venni, mert nincs adószámod. Az árak sokszor azért tűnnek olcsónak darabszámra vetítve, mert meg van adva hogy hány tíz-száz darab a minimum rendelési mennyiség, és úgy már összeadódik. A linkeltnél is minimum 6-ot kell venni.
2023. szept. 14. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Azt se feledd el, hogy a b2b oldalakon gyakorta nettó árakat tüntetnek fel. A cégek azt vissza tudják igényelni.

Ha nettó ár van egy ilyen oldalon, akkor mondjuk náluk 100 forintot látsz, de 127-et fizetsz. Kiadásod csak a 100 forint lesz, a 27-et visszakapod (egyszerűsítve). A vevőnek meg eladod 200 forintért (nem 100 forint a haszon, de ez itt most nem téma).


Ha végfelhasználóknak való oldalon nézelődsz, akkor is számolnod kell adókkal, vámmal (kivéve ha EU-n belül vásárolsz) és rendszerint szállítási költséggel is.

2023. szept. 14. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm szépen mindent!
2023. szept. 14. 11:07
 10/11 anonim ***** válasza:

8. Vagyok, csacskaságot sikerült leírnom.

Az eleje helyesen: nettó árakat jelentetnek mert, mert az áfát (annak megfelelő egyéb adót) vissza tudják igényelni.

2023. szept. 14. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!