A Hannaróza miért adható és a Ninaróza pedig nem?
A néhány alapszabályon kívül teljesen szubjektív az engedélyezések mögötti döntés. Lehet néhány névösszevonásnak van valamilyen hagyományos alapja, esetleg kellően dallamos és még tolerálható, a sokadik variációra már azt mondják, hogy elég lesz belőlük.
Az elején kellett volna ezt egységesíteni, hogy ha van Hanna és Róza, akkor ne lehessen Hannaróza (de ugye van Annamária vagy Annabella is, ami már történelmi). Most az összes párosítást oda-vissza kérvényezni lehetne.
Ezért:
"A női nevek körében hazánkban és nemzetközi viszonylatban is egyre elterjedtebbek az összetett női keresztnevek. Az ilyen típusú nevek bejegyzését akkor javasoljuk, ha a kért alak elterjedt a mai nemzetközi névanyagban, illetve hangzása és írásmódja alapján beleillik a magyar névanyagba (pl. Elizabella, Hannaléna, Miabella). Az olyan összetett női neveket, amelyek egyik tagja magyar névalkotás eredménye, abban az esetben javasoljuk bejegyzésre, ha az egyik tagja az Anna vagy Hanna, illetve, ha bizonyítható a névalak korábbi megléte a magyar névrendszerben."
Forrás: a Nyelvtudományi Kutatóközpont Utónévbizottsága által összeállított alapelvek
Tehát külföldön sincs ilyen név, a magyar szabályok pedig nem engedik, hogy mindenféle nevet korlátlanul összevonjanak.
Ha csak ennyi az indok, hogy nincsen hagyománya, s nem azért mert pl valami undi dolgot jelent; akkor adjátok úgy, hogy írjátok két szóba, aki ezt szeretné adni; de mondjátok egybe.
Tehát , hogy írásban Nina Róza lenne külön, beszédben meg egybe' is ki lehet mondani.
Én pl ismerek is olyan csajszit, akinek a két különírt keresztnevet egybe szokták használni. Szerintem tök jó lehet úgy is valami.
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!