Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Talált tárgyakról gyakran...

Talált tárgyakról gyakran posztolnak képeket. Ez szerinted rendben van? Bárki jelentkezhet, hogy az övé.

Figyelt kérdés
Szerintem valamit legalább le kéne hagyni a képről, amire rá lehet kérdezni. Vagy nem kitenni képet.
2023. aug. 12. 13:07
A kérdező szavazást indított:
Szerintem nincs ezzel probléma
Szerintem is problémás
7 szavazat
 1/10 anonim ***** válasza:
44%
Senki sem tárolja szívesen a más sz@rát. Mindegy, csak vigye onnan valaki.
2023. aug. 12. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
#1 Akkor hagyja ott! Nem kötelező elvinni még a járdáról sem!
2023. aug. 12. 13:39
 3/10 anonim ***** válasza:
78%
A többség ott is hagyja.
2023. aug. 12. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Máskülönben hogy találná meg a tulajdonosa? Egyébként én is hagytam már el ezt-azt, például egy sátrat egy fesztiválon, és nem igazán érdekelt, hogy mi lesz a sorsa a jövőben. Ha pedig értékes dologtól tulajdonítottak el valakit, az illető úgyis keresni fogja, akár a rendőrség segítségével is.
2023. aug. 12. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Ha a járdán hagyja, nagyobb eséllyel találja meg a tulajdonosa, aki esetleg visszamegy keresni, én is jártam már így a kulcsommal. Ha valaki felvette volna az alatt a fél óra alatt, amíg megtaláltam, nem tudom, hogy jutottam volna be, hiába tette volna fel valamelyik Facebook-csoportba, amit talán nem is nézek, de úgyis mindenem bent volt. Szintén egy kulccsal történt, amit az egyik felső szomszéd talált meg a járdán, először valamiért azt hitte, hogy az enyém, mondtam neki, hogy esetleg tegye vissza ahol találta, vagy csöngesse végig a kaputelefonokat (tokenes megoldás van itt), erre kiakasztotta a faliújságra, másnap én csöngettem be a közeli lépcsőházakba, és már a harmadiknál beengedett, és a tulajdonos nem győzött hálálkodni, aki talán a járdán is megtalálta volna.
2023. aug. 12. 14:04
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Jó lenne, ha átmenne a köztudatba, hogy talált tárgyat a jegyzőnél kell leadni. Akinek ez túl sok macera, az legalább hagyja ott, ahol van, hátha visszamegy érte a tulajdonosa. Halálom az ilyen "találtam, osszátok" poszt, néha személyes adatokkal teli irattal is. A tulaj meg találja ki, hogy a száz városi facebook-csoport melyikében van.
2023. aug. 12. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 TappancsMancs ***** válasza:
Szerintem már az is elég, ha megkérdezi a megtaláló, hogy mikor és hol veszett el. Elég képtelenség mindkettőt eltalálni.
2023. aug. 12. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

"Jó lenne, ha átmenne a köztudatba, hogy talált tárgyat a jegyzőnél kell leadni." - Köszönjük 6-os! Pontosan ez az, ami hiányzik, mert a fiatalokhoz nem jutott el ez az információ, mint hozzám sem, pedig jártam általános iskolába, gimnáziumba is (mind a kettőt végig 8+5 év), és ennyi idő alatt ezt az alapvető ismeretet nem tudták átadni az állam vezetői a tanárok által. Ebből is látszik, hogy nem a való-életre készítenek fel az iskolában, holott nem ez lenne a feladatuk? Nem is a jelenlegi kormányt hibáztatom, majdnem minden kormány ilyen. Értem, hogy túl sok az információ az élethez, de azért valamelyik költő élete vagy verse helyett (amiből pontosan 0,00 hasznunk van felnőtt korban az emberek 99?%-ának) igazán taníthatnának valami értelmeset. - Na bocsánat, csak ki kellett adnom magamból.



Természetesen nincsen rendben. Ha van egy tárgya az embernek, akkor azt rendesen be is tudja azonosítani: hány centi, milyen alakú, milyen színű, milyen anyagból van stb., tehát valami ismertető jel (vagy jelek). De kép alapján majdnem minden ismertető jel látható.

Az esetek jó részében emlékszik az ember, hogy merre járt és mikor. Különösen, ha rövid távról (1-2 nap) van szó. Így kellőképpen be tudja azonosítani.

Nyilván kulcsból rengeteg van, így az egy másik kérdés.

2023. aug. 12. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Én egyszer találtam egy fogsort de senki nem jelentkezett érte.

Odaadtam a házban egy idős néninek ő használja, igaz kicsit hülyén néz ki vele de mivel nincs pénze csináltatni örült neki.

2023. okt. 18. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Utólag is köszönöm a válaszokat.
2023. okt. 18. 17:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!