Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mit csinálnak az igazolványfot...

Mit csinálnak az igazolványfotóval?

Figyelt kérdés
Egy kocsmbában egy idegen 1000 forintot adott csak azért, hogy lefotózhassa a személyimet aztán azonnal visszaadta. 4-5 embertől kapott igazolványt, és azt mondta, hogy további ezret ad, ha szerzek még fotókat és elküldöm neki whatsappon.

2023. júl. 14. 13:18
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
80%

Simán csalás áldozatává válhatsz, ha átadod személyes okmányid másolatát, vagy adataid arra illetéktelennek. Például az általad leírt személyit.

Aztán bizonygathatod, hogy bűnrészes vagy az ügyben vagy sem.

(személyes adatokkal való visszaélés, csalás , akár hamisítás)


A személyi hamísítást lehetőségét jobb nem kizárni. Ugyanis ha az ember aki lefényképezte az okmányodat és profi hamisítónak adja át azt. Akkor abból igencsak megtévesztő hamisítványt tudnak készíteni.

Aki nem ismeri az okmány biztonsági jellegzetességeit simán, "be fogja nézni". Arról nem is beszélve , hogy adatbázisba nem minden esetben, történik meg az okmány ellenőrzése.


Mindenképpen jelezd az esetet, mert komoly jogi problémáid adódhatnak belőle később.(!!)


( vannak olyan jó "minőségű" hamisítványok amik szabad szemmel, nehezen felfedhetőek, erre vannak speciális módszerek és eszközök.)

Ismétlem, szerintem mindenképpen jelezd a hatóságnak a történteket, ezzel komoly problémákat kerülhetsz el.(!)


Egyébként pedig elég aggályos, hogy ennyire "jóhiszemű" vagy, hogy ezer forint ellenében átadod olyan jellegű okmányok adataid mint a személyazonosító igazolvány. Ezt is vizsgálhatják sőt, vizsgálni is fogják , ha az okmányoddal esetleg tényleg visszaélés történik.

2023. júl. 14. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 gbenyov válasza:
73%

Hello! Ébresztő! Azonnal menj a rendőrségre és vegyétek fel jegyzőkönyvet és adj személy leírást a fickóról.

Megtörtént:

Árultak jó áron egy fényképezőgépet.

Nem hittem el, hogy valóban ennyi lehet?

Mielőtt pénz adtam volna érte kértem igazolja magát.

ELKÜLDTE A SZEMÉLYI FÉNYKÉPET.

EN MEG FIZETTEM A CSALÓNAK!

2023. júl. 15. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!