Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mitől függ, hogy valakinek...

PEszi kérdése:

Mitől függ, hogy valakinek jó, vagy rossz "fényképarca" van? Fotogén, vagy ellenkezőleg, ritkán sikerül élethű képet készíteni róla.

Figyelt kérdés

2023. jún. 20. 05:41
 1/4 anonim válasza:

Szerintem ez azon múlik, hogy az illető arcán vannak e olyan részletek, amik bizonyos szögből jobban vagy kevésbé látszódnak. Akinek nincsenek, azokról élethűbb képek készülnek. Akiknél vannak, ott ez alapján ők jobban vagy rosszabbul néznek ki a képeken.


Ezen felül, aki ismeri a saját jó vagy rossz vonásait és sokat gyakorolta, hogy ezek milyen szögből hogyan látszanak, az tudatosan úgy tud helyezkedni a kamera előtt, hogy előnyösebb képek készüljenek róla. Lásd valaki az összes facebook képén pontosan ugyanolyan arcot vág. Ez valószínűleg azért van, mert már sokat gyakorolta és tudja, hogy milyen szögből, milyen fejtartással készülnek róla a szerinte előnyös képek.


Továbbá azoknál, akik megtanulták elfogadni a külsejüket vagy kifejezetten elégedettek vele, kisugárzik az arcukra ez az érzés és ezért a róluk készült képek is jobbak lesznek. Illetve ennek a fordítja is igaz.

2023. jún. 26. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Szuper válasz, köszönöm
2023. jún. 27. 00:47
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem tudom szakaszokra lebontani, de van univerzális, szépnek érzett elrendezés, vonalak összessége, akármi. Erre kitűnő bizonyíték, hogy egy római mozaik arcot az ember szépnek érez. 2000 éve szépnek akarta kirakni a mester, és most szépnek érzi, aki nézi.


Vannak akiken meg se kenyőcs, se belső sugárzás nem segít.

2023. jún. 29. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Igen, az antik szépség engem is megragad. Az örök. Arra gondoltam, h vannak emberek, akiket a valóságban szépnek látunk. Szépnek tartunk, az objektív viszont nem úgy adja vissza őt, amilyennek mi látjuk. Valami elvész. De mi vész el azok esetében, akik nem fotogének?
2023. jún. 30. 00:51

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!