Villamosmérnökként milyen irányba tudnék elhelyezkedni, hogy a programozás legyen hangsúlyban?
Lehetsz szoftverfejlesztő is, nem csak infósok tudják azt végezni.
Ha érdekel, akkor a beágyazott rendszerek elég szuper terület, bár ott a programozás nem egy nagy cucc, hiszen drivereket, HW-SW interfészeket gyártasz. Olyan szintű absztrakció mint egy szoftverfejlesztőnél nincs. Beágyban megy a code golfing, ASM meg C, esetleg C++ van. De aki szeret kiló doksit olvasni és implementálni a feladatot mikrokontrolleren, annak kánaán.
Aztán még ott van a PLC, HMI terület, ami másmilyen módon programozás, mert nem olyan hű de összetett, de cserébe NEM szabad, hogy bármilyen hiba legyen a programban, mert dollármilliók mennek el arra, ha a gyártósor leáll egy hiba miatt. Ide kell pneumatika, hidraulika, villamos gépek, teljesítményelektronika, hálózatok.
Számomra a legkedvesebb terület a hardverfejlesztés (ASIC-FPGA). Itt nem csak magát a hardvert kell leírni, hanem azt verifikálni is szükséges. Míg az előző teljesen más szemléletet kíván, addig az utóbbi inkább szoftverfejlesztéshez hasonló, annyi extrával, hogy párhuzamosságok vannak a kódban dögivel. Itt nem is programozol igazából, hanem szoftverrel modellezel hardvert, hisz nem program fut, hanem szimuláció.
Ha ténylegesen programozni akarsz, akkor beágy vagy szoftverfejlesztés. Ha érdekelnek a nagy dög cuccok, akkor PLC. Ha meg imádod a végtelenül komplex rendszereket és mindenféle HW protokollok (AXI, ACE, LTI, APB, Wishbone, PCIe) világát akkor ASIC-FPGA.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!