Kereskedőkènt meglehet gazdagodni?
A kereskedelem lényege, hogy a kiskereskedelmi árban a beszerzési áron és adókon felül benne van valamekkora haszonkulcs, ami a te nyereséged. Így igen, minden eladás potenciálisan bevételszerzést jelent. A valóságban pedig ott vannak olyan gazdasági tényezők és állapotok, amikor hol jobban megy az üzlet, hol nem.
A kérdés arról szól, hogy te már úgy akarsz gazdag lenni hogy luxusdolgokat adsz el. De előbb azt neked meg kell venned valakitől, hogy továbbadd még drágábban, ez a rész valahogy kimaradt. Ahhoz hogy gazdag és még gazdagabb legyél, nem kevés pénzt kell befektetni előbb.
Ideális esetben a kereskedelem úgy működik, hogy megveszel valamit valamennyiért, ráteszed a saját árrésedet. Ennek az árrésnek fedeznie kell a te költségeidnek az adott termékre eső részét (szállítás, fűtés, hűtés, világítás, reklám, dolgozók bére, üzlet bérleti díj, javítási és egyéb költségek, stb) és ezeken felül még nyereséget is kell termelnie.
Minél kisebb értékű a termék, általában annál kevesebb nyereség van rajta, minél drágább a termék, annál nagyobb üzlet foglalkozni vele. Nem véletlen, hogy az autó és ingatlan kereskedelem a leginkább jövedelmező. Ezeknél egy 10%-os jutalék is nagyságrendekkel többre jön ki, mint amit egy fényképezőgép, vagy egy kiló krumpli árára tudsz rátenni nyereségként.
A műszaki cikkek (fényképezőgép, számítástechnika, szórakoztató elektronika) jellemzően külön problémásak szoktak lenni, mert általában nagyon árérzékeny a piac. Mivel minden import termék, ezért nagyon ki van szolgáltatva az árfolyam ingadozásoknak, eleve kicsik az árrések és még a garanciával, sérülésekkel is sok a probléma, ráadásul viszonylag rövidek a termék ciklusok és nagy a rizikója, hogy ha nem forog elég gyorsan a készlet, akkor régebbi drága modellek bent ragadva nagyon gyorsan sokat veszítenek az értékükből és komoly veszteséget okoznak.
Ezzel szemben az élelmiszereknél, különösen a frissáruknál a romlandóság okoz komoly rizikót.
Legkényelmesebb terület a textil, ruhanemű, mert itt elég nagy árrések előfordulnak, a termékek nem annyira sérülékenyek, kevésbé van garanciális probléma velük.
Nem feltétlenül kell megvenned valamit ahhoz, hogy keresni tudj rajta. Pl. az ingatlan ügynökök sem veszik meg a házakat, amiknek az eladásáért jutalékot kapnak. Sőt az autó és egyéb használt termékekkel kereskedők is rendszeresen bizományban árulják a dolgokat. A kereskedő bizományos értékesítésre szerződve veszi át a terméket a tulajdonostól. Nála van, megbízzák vele, így közvetítőként joga van eladni, aztán ha létrejött az üzlet a vevővel, akkor x határidőn belül a saját jutalékát levonva kifizeti a tulajdonost, aki megbízta őt az értékesítéssel.
Nagyon sok esetben a boltok az új termékek árát sem fizetik ki azelőtt, hogy ők eladják. Az üzleti életben eleve nagyon gyakran 90+ napra történnek a kifizetések. Szóval leszállítják az árut a boltba és majd 90 nap múlva átutalják az árát. Addigra meg jó eséllyel eladták, mert pl. frissáruk, hús- és tejtermékek eleve nem is fognak addig megmaradni.
Ezen kívül a kereskedelem nagyon nagy része végelszámolás alapján működik. A szállító meghitelezi a boltnak a polcra kikerülő termékeket és a bolt annyit fizet ki belőle, amit eladtak (vagy nem tudnak vele elszámolni, hogy mi lett vele). Ez nem jelenti azt, hogy mindenhol és minden így működik, de nagyon sok ilyen is van.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!