Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Scirocco 1.4 tsi(160le) vagy...

Roli kérdése:

Scirocco 1.4 tsi(160le) vagy golf 5 gti 2.0T fsi (200le)?

Figyelt kérdés
Az erdekelne hogy melyik lenne a jobb választás egy egy hosszabb kirándulás,tura, város stb... Erdekelne a valós fogyasztása szerviz igénye pro-kontra elvek kb minden ami számíthat?

2022. okt. 15. 18:51
 1/3 anonim ***** válasza:
Inkább a golf 5, élményben is jobb, és kevesebb gond van vele, ellenben drágábbak az alkatrészek.
2022. okt. 15. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Es a kettos tömegű benne?
2022. okt. 20. 07:48
 3/3 anonim válasza:
100%

Golf 5 gti-m van.

Amikor jó,imádom,de alapból inkább gyűlölöm mint a büdös sz@rt.

Kikeményítettem a motortartó bakokat,a torq mounttal együtt.

Így azt nem kell havonta cserélgetni mint a gyárit.

De ettől meg a segédkeret mozog el ha b@szod neki rendesen,márpedig azért van, lehet hallani hogy reccsen egyet,már megszoktam,vannak hozzá körmös alátét kittek amik mérséklik.

A gumikat zabálja,félévente-évente cserélem.

Az olajra nagyon érzékeny, egyedül a motul 300v 5-40et nem égeti szarrá,zabálja 2 pofára.

Ezzel kibír 3000 mérföldet rátöltés nélkül,de ekkor én már cserélem.

Mobil1 5w-30 500 mérföldenként egy liter.

A motortérben lévő műanyagok hulladékok,és jó sok van belőle,thermostát ház,olajszűrőház,víz csatlakozók,szívósor stbstb.

A váltó egész jól bírja,ha nagyon felhúzod a szinkrongyűrűk köszönnek el hamar,de sokat elmegy úgy is.

Ami meglepő számomra hogy a difi még a gyári benne, kutya baja.

Alapból a blokk,meg a hengerfej tartós,szívós cucc,bírjàk a gyalázást.

A turbó is egész jól bírja,ha megírod,akkor is.

Autószerelő vagyok,de ha a sajátomon kell dolgozni,sokszor gondolkodok rajta hogy elviszem valahova,mert akkora egy szerelhetetlen foshalmaz,rühellek rajta dolgozni,ezért mikor jó,a belét is kitaposom neki.

És így is elment már 182 ezer mérföldet(290ezer km kb.)

Szóval alapból nem rossz,csak a sallangok hullanak le róla.

A beltérről nem tudok nyilatkozni, mert kb.egy ép eleme nincs már bent(tetőkárpit jó vw-hez híven leszakva úgyhogy kidobva,az ajtókárpitokkal kézenfogva,mindene zörög,de különösebben nem érdekel,csak műszakilag legyen rendben)

A kuplungpedál szintén műanyag,úgyhogy a harcosabb kuplung szettekkel ki lehet azt is dobni a pics@ba.

Simán leautózok vele gerincsérvesen,a kikeményített autóval 1500 kilómétert úgy hogy a derekamnak semmi baja,szóval az ergonómia 10 pontos.

Gőzöm sincs hogy mennyit eszik,soha nem számoltam.

De ha érdekel kiszámolom neked.

2023. jan. 27. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!