Vajon hány állat pusztult el a mai esti tűzijáték miatt?
Jaj már megint egy embergyűlölő állat fanatikus
Amikor meg egész éves vadászat van akkor meg a komentelő ugyan úgy szarik bele az állatkák életébe és akkor is amikor húst eszik ;) Na a tipikus ostoba zöld ember gyűlölő hippi a kérdező ...
Szerencsére vannak ember barát tevékenységek hála az égnek amik nem a zöld neo hippiknek kedveznek ;)
Ilyen a Vadászat , a Hús evés, És a Tűzijáték
Tessék vigyázni a saját kutyádra ha nem tudsz ne tartsál kutyát, alkalmazkodni hozzájuk senki se fog és senki sem köteles ;) Mivel te vagy a felelős a saját állatodért sok kutya a mennydörgéstől is fél ott kinek fogsz sírni mi??
Belvárosba és a a beton Dzungelben meg úgy ahogy van betiltanám a kutyatartást sem környezetvédelmi szempontból nem elfogadható és sem állatvédelmi szempontból egy 30 négyzetméteres lakásba hogy érzi magát egész nap egy nagy testű kutya mi állatvédők ..
Ezt meg a kamu állatvédő fanatikusoknak szeretettel amikor mertek az igazságról írni jó sokan és nem a gyökér zöldek hazudtak!;)
Egy biztos: nem a rémülettől és nem is a tűzijátékoktól riadt meg a földre zuhant több ezer rigó.
Az arkansasi Beebe-ben ötezer feketerigó hullott az égből nem sokkal éjfél előtt, ezt a napokban Louisianaban az autópálya mellett ezer majd a Svédországban Falköping városában ötszáz vörös szárnyú rigó követte.
Több elmélet látott napvilágban azzal kapcsolatban, mi okozhatta a madarak pusztulását. A legnépszerűbb ezek közül az, mely szerint a madarak megrémültek valamitől, vagy pedig betegek lehettek.
A ijedtség, a stressz okozta sokk a közvélekedéssel ellentétben nem okozhatta a rigók hirtelen halálát – állítja a Discovery News szakértője – Benjamin Radford. Kizártnak tartja a tűzijátékok vétségét. A tűzijátékok miatt nem történt soha hasonló jelenség. Közvetetten kiválthat a rémület halált, a madarak esetében ilyen egy hirtelen ütközés egy nagyobb tárggyal, repülőgéppel. Azonban akkora tárgy nincs, amely egy egész raj pusztulását okozza.
Karen Rowe ornitológus ragaszkodik ahhoz az elmélethez, hogy magaslégköri vihar, jégeső és villámcsapás felelős a madarak vesztéért. Egy zivatarfelhő kialakulásával a magaslégköri áramlás magával sodorhatta a madárcsapatot, később ez a felhő ürülhetett ki a madarakat a földre szórva (hasonló folyamatok felelősek a békaesőkért is).
A kutatók kizártnak tartják a mérgezés és betegség lehetőségét. A madáresők között fizikai összefüggés nincs. Jelenleg boncolják az amerikai állattetemeket, és remélik miharabb sikerül megfejteni az égből potyogó madarak rejtélyét. [link]
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!