Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » 2018ban a Margit híd alján...

2018ban a Margit híd alján lévő alagút kilatszot. 2018 legmelegebbje ahogy olvastam 36,6fok volt. Most olvastam, hogy Kilatszik a Margit sziget egyik csücske, idén volt vagy 40fok eddig. De a Margit híd alja nem látszott ki??

Figyelt kérdés
2022. aug. 7. 12:06
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
A vízszint akkor is alacsony lehet, ha egyébként nincs forróság.
2022. aug. 7. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
De a globális felmelegedés értelmében nem kéne, hogy a víz szint alacsonyabb legyen 40fokban mint 37fokban ?
2022. aug. 7. 12:23
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

a Duna nagy területről kapja a vizet(Alpok is). Lehet, hogy arrafelé több a csapadék, vagy az olvadó hólé.


Kérdezz rá a Vízügynél. Ott értik a szakrajzot.

2022. aug. 7. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nem a hőmérsékletet kell nézni, hanem a vízállást. A kettő között egyáltalán nem egyenes az arányosság, sőt még csak közvetlen kapcsolat sincs. Árvíz is lehet hőségben és alacsony vízállás is hőség nélkül. Amikor alacsony vízállásnál fagyott be a Duna, akkor is kilátszott a szigetcsúcs.


A Duna aktuális és közeljövőben várható vízállását itt megtalálod:

[link]


Azt hiszem, hogy amikor Budapesten 110-115 cm-t mérnek, akkor már nem csak az alagút látszik ki a középső pillérnél, hanem a szigetcsúcs köves területei is, ahova sokan ki szoktak menni.

A Szabadság és Erzsébet híd között a budai oldalon található ínség szikla pedig általában 93-95 cm körüli állásnál szokott kilátszani.


A kérdésben említett 2018 augusztusában úgy látom, 85 cm körüli vízállásokat mértek...


A levegő hőmérséklet csak egyetlen tényező még az adott hely (jelen esetben Budapest) időjárása szempontjából is. 40 fokban is lehet párás vagy száraz a levegő. 40 fok lehet 1-2 napig, de lehet akár hetekig folyamatosan is, amik miatt a kőzet, folyómeder is felmelegedik, jobban párologtat, a folyó vízhőmérséklete sem mindegy a párolgás szempontjából.

A legfontosabb pedig, ahogy már írták korábban a Duna meglehetősen szerteágazó vízgyűjtő területekről, többek közt más folyókból, patakokból is kapja a vizet, amik közül sok akár több országgal odébb található hegyek között indul, így azok meteorológiai jellemzői is mind befolyásolják a Duna vízszintjét.

2022. aug. 9. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!