Még hány olyan igazolványt keressek, ami nem múzeumi darab, és fekete-fehér a kép?
A technológia valóban csúcstechnológia. A fotó, a háttér, az adatok egy menetben kerülnek egy sima fehér műanyag lapra. Ha a fotó gondot okozna, akkor a környezete miért nem?
2022. júl. 14. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
6/8 TappancsMancs válasza:
Vannak közötte színesek is, de többnyire arra a tartós műanyagra amire kerülnek megoldhatóbb a fekete fehér kép. Nem nyomtatva van, tehát nem lehet leoldószerezni és lemosni. Lézergravírozvan és nincs rajta tinta vagy festék. Bele van égetve a műanyagba az arckép és a technológia erre ad egyszerűbb megoldást. De vannak színesek is, nézegesd meg itt a wikin jó sok fent van. Meg a bőrszín sem jelenik annyira meg rajta, ami befolyásolhatja az azonosítást.
A nyugati országok többnyire a fekete fehéret használják.
5. Köszi a lepontozást. Ha nem is az igazolványok gyártásában dolgozom, de szakmabeli vagyok, tudom hogyan készül Budapesten, az egyik nyomdában.
A linkelt képek meg mind ellentmondanak a 3. kedves válaszolónak. Vagy máshol is primitív cuccok lennének?
2022. júl. 14. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
8/8 anonim válasza:
Drága barátaim, ezek nem irodai nyomtatón készülnek, hanem nagyüzemi berendezésen, és egyszerre kerül rá minden. Ha telibe van nyomva a hátoldal, az elejének több mint a fele, akkor mennyi megtakarítás lehet az a kis rész, ami maga a kép. És mint láttátok nálam, és az utánam linkelt oldalon is, a fekete-fehér fotó a jellemző olyan nyomorgó országokban is mint Finnország, Ausztrália stb.
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik. Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!