Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Húgom felszeretne venni egy...

Húgom felszeretne venni egy második nevet, nyáron intéznénk a papírokat, mennyi idő lenne?

Figyelt kérdés

Üdvözlet!

Segítséget szeretnék kérni, nehogy kifussunk az időből. Az van, hogy kishúgom nem szereti a nevét, és szeptembertől kezdi a gimnáziumot, ott már új névvel szeretne indítani. Ugye van a vezetékneve, és egy keresztneve. Egy második keresztnevet szeretne felvenni, megvan, hogy mit, szüleink belementek, benne vannak, hogy aláírják a papírokat. Nyáron szeretnénk elintézni, hogy már az új nevével indíthasson. Ez így mennyi időt vesz igénybe?



2022. jún. 25. 09:44
 1/8 anonim ***** válasza:
34%
Mondd meg a kishugodnak 😁 hogy a kormanyablakban elintézheti. De csak szülői kiserettel mert megckiskorú vagy!
2022. jún. 25. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Azt tudom, azt kérdeztem h mennyi idő mire elintezik neki?
2022. jún. 25. 10:25
 3/8 anonim ***** válasza:
49%
Nézd meg a weboldalon.
2022. jún. 25. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Milyen weboldalon?
2022. jún. 25. 11:23
 5/8 anonim ***** válasza:
67%

A kormanyablakén.


De ha a gugliba beírtad volna, leg3lső találat... 45 nap.


[link]

2022. jún. 25. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm, ezt nem találtam meg
2022. jún. 25. 11:29
 7/8 anonim ***** válasza:
Anyakönyvvezetőhöz menj. Ők felküldik pestre, onnantól 2-3 hónap.
2022. jún. 25. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem kormányablakban kell intézni, hanem anyakönyvvezetőnél. Én elég sokára kaptam időpontot, de ha nem tartozik kórház az adott anyakönyvvezetőhöz, akkor gyorsabb. (nincs leterhelve a születésekkel, halálesetekkel)

Az anyakönyvvezető felküldi a kérelmet a központba. Amennyiben hiánytalanul benyújtjátok, 8 napon belül bírálják el, ha nem, akkor 45 nap. Indoklás kell hozzá, és 10ezer ft, amit átutalással kell fizetni. Kiskorú esetén a szülő beleegyezése. A központból sajnos postán küldik a határozatot, ami nálam 2 hétbe telt. Utána még idő, mire meglesz az új anyakönyvi kivonat. Aztán lehet menni új okmányokért a kormányablakba, az már viszonylag gyorsan megy.

Ha nem lesz meg iskolakezdésig, akkor is nyugodtan mondja a húgod, hogy épp névváltoztatásban van, és kérje meg a tanárokat, osztálytársakat, hogy az új nevén szólítsák.

Egyébként ha nem szereti a nevét, miért nem változtatja meg teljesen? Második keresztnevet fekvenni pontosan ugyanolyan teljes névváltoztatásnak számít, mint ha lecserélné a jelenlegi keresztnevét, de így továbbra is használnia kell hivatalos helyeken a régi nevét is, amit nem szeret. Személyes tapasztalatból írom. Eredetileg én is csak második keresztnevet akartam felvenni, mert elmúltam 30, és sok helyen meg volt adva a régi nevem. De rájöttem, ha nem szeretem, akkor butaság megtartani. Úgyis kap egy papírt, amin rajta lesz, miről, mire változtatott. Ráadásul egy tinilánynak még nem sok helyen lehet megadva a neve. Szerintem gondoljátok meg. Hacsak a szülők nem ragaszkodnak hozzá, hogy mindenképp tarsa meg az eredeti nevét is. Akkor nincs mit tenni, amíg kiskorú.

2022. jún. 26. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!