Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Zuglóban honnan lehet jól...

Zuglóban honnan lehet jól csillagokat nézni?

Figyelt kérdés
Amennyire ismerem, elég sík a környék, nem tudom, lenne-e olyan kevésbé fényszennyezett terület (park, akár), ahova éjjel kifekve szépen lehet szemlélni a csillagos eget.

2022. jún. 13. 11:59
 1/10 anonim ***** válasza:
Zugló Budapest közepén van, onnan semmit nem fogsz látni. A fényszennyezettség mentesség azt jelenti, hogy több tíz kilométerre vagy lakott területtől, nem egy kétmilliós városban, ami egész éjjel ki van világítva.
2022. jún. 13. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
57%
Az Őrs Vezér téren - tömegverekedés után.
2022. jún. 13. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Nem tökéletes sötétségre gondoltam, vannak ennek a területnek is elég gyéren kivilágított részei, onnan egész jól lehetett látni eddig is a csillagokat. Csakhogy ezeken a részeken nincs igazán ilyen "kifekvős" hely, a horizont környékét meg pláne nem lehet látni, mert körben végig házak állnak. Ezért gondoltam, hátha lenne valami számomra eddig ismeretlen park/sportpálya/patakpart/jóégtudja, ami valamivel természetközelibb, mint az aszfaltozott utak és a házrengeteg.


(Szabad szemmel nézegetésre gondolok, nem profi csillagfotózásra vagy távcsöves megfigyelésre.)

2022. jún. 13. 23:46
 4/10 A kérdező kommentje:

Annyit pontosítanék, hogy az én környékem Zuglón belül Alsórákos, ami már nem annyira belváros, csak nem akartam bekorlátozni magam erre a részre.


Igazából a fő probléma az, hogy csak tömegközlekedni tudnék mindenféle dombos külvárosi területekre, ami éjjel ugyebár kevéssé megoldható sajnos, ezért keresgélek a közelben.

2022. jún. 14. 00:22
 5/10 anonim ***** válasza:
Ha Újpalota is belefér, akkor pl. a Késmárk utca és a Szentmihályi út között van egy hatalmas beépítetlen susnyás. Viszont nem teljesen kihalt, kutyasétáltatók is sűrűn járnak arra. Mondanám, hogy menj tovább a Szentmihályi út túloldalán lévő erdősáv mögé, de állítólag az még kevésbé biztonságos.
2022. jún. 14. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Az csak egy dolog, hogy látsz csillagokat, csak nem mindegy hogy mennyit. Egy belvárosi részen csak a legfényesebbeket fogod látni, mert ugyan körülötted pár (tíz) méterben esetleg nincs világítás, de attól még a teljes város alávilágítja az eget.


Összehasonlítva:

[link]

[link]

[link]

2022. jún. 14. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha aránylag tiszta a levegő és nem zavar be a Hold, akkor azért a város külső részein néha egész szép tud lenni az égbolt. Nekem pl. sikerült már párszor felismernem a nagyon halvány Tejutat Bp. lakótelepi külső kerületében. (Igaz, nem sűrűn.) Vagy arra is elég lehet, ha pl. a csillagképeket szeretné felismerni, gyakorolni a tájékódást az éjszakai égen.

Jártam egyszer éjszaka valamelyik somogyi négyszögletes kerek erdőségben a nagy semmi közepén egy tisztáson, és felnéztem. Se előtte, se azóta nem láttam annyi csillagot. Viszont csillagképeket sem ismertem fel, annyi csillag volt. (Tudom, rutintalan vagyok. :) )

2022. jún. 14. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
A bugaci puszta csillagtengerével összevethetetlen, de Zuglóban is vannak olyan leárnyékolt részek, ahonnan néha meglepően sok csillag látszik. Más kérdés, hogy nem szívesen feküdnék a földre ezeken a helyeken…
2022. jún. 15. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm az új válaszokat!


#5, a tiédet extra hasznosnak találtam, Újpalota tökéletes választásnak tűnik. Szerencsére nem egyedül mennék, de ha még úgy sem éreznénk magunkat biztonságban, azonnal elhagynánk a terepet.


#6, ezzel tisztában vagyok, sajnos autó hiányában jobbra egyelőre nincs lehetőségünk :( Szépek a fotók, remélem, egy nap én is láthatok hasonlóan népes égboltot.


7#, hasonlóan gondolom én is, pár csillagképpel igazából teljesen megelégednék. A somogyi élményed pedig gyönyörű lehetett😊


8#, sebaj, viszek majd pikniktakarót :)

2022. jún. 17. 19:03
 10/10 A kérdező kommentje:

Valóban Újpalotára mentünk el, találtunk egy egészen biztonságos, rejtett kis helyet, ahonnan szépen rá lehetett látni az égre. :) Bár az idő kicsit felhős volt néhol, mégis abszolút megérte a hajnali kelés.

Nagyon köszönöm a tippet!

2022. júl. 9. 10:44

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!