Hogyan lehetne megállítani a sok magyart (elsősorban nőket) kifosztó nigériai "romantikus" csalókat?
Rengeteg áldozatuk van. Előadják magukat mint az amerikai hadsereg nagy vagyonnal rendelkező orvosai, vezetői. Azt állítják, hogy a küldetésük (Szíria, stb.) miatt nem férnek hozzá a vagyonukhoz, melyből majd a visszavonulásuk után Magyarországon szeretnének élni. Ehhez kérnek pénzt ügyvédre és minden másra. Kérnek a gyereküknek különféle online ajáőndékkártyákat. A valóság az, hogy ezeket felszerelt call-centerek csinálják. Az ott dolgozók így tudnak beújítani egy kis mellékest...
Nagy kedvencük Norman Blanco, sokszor az tőle lopott képeket mutogatják, mint ha azok ők lennének.
Az akcentusuk egyértelműen afrikai. Nigériai számokról jelentkeznek, miközben más országokban szolgálóknak hazudják magukat.
A "letétek" igazolására kamu weboldalakat csinálnak bankok nevében. Profik sajnos...
linkek:
Az internethasználat veszélyeivel kapcsolatos edukáció hiánya a közös alapja a legtöbb ilyen sikeres csalásnak, átverésnek.
Sokan még az alapvető ismeretekkel sem rendelkeznek, mert az olyan csalás is működik még mindig, amikor egy e-mailben "adó visszatérítésre" hivatkozva elirányítanak egy oldalra ahová be kell írni a kártyaadatokat. Már itt kiütközik az, hogy valaki nem tudja megkülönböztetni, hogy ha neki fizetnek akkor a számlaszámát kell megadni, és ő fizet, ha a bankkártya adatokat írja be. És nem egy áldozata van ezeknek.
És ez csak egy része, sokan úgy érettségiznek le és lépnek be az életbe, hogy fogalmuk sincs a világról. Mert senki nem tanítja meg neked, hogyan kell egy levelet megcímezni vagy feladni postán, hogyan töltöd ki az adóbevallást, hogyan csinálsz olyan hétköznapi dolgokat, amivel bármikor szembekerülhetsz és meg kell oldanod, de sem rutinod, sem ismereted nincs róla.
Amíg ilyenekre sem képes az emberek nagy része, elég nagy ugrás először az digitális-internetes funkcionális analfabetizmust leküzdeni, és majd csak utána jöhetnének a nigériai csalók. Talán az iskolákban lehetne ezeknek beszorítani egy tantárgyat.
Nigériába több pénzt visz ez, mint az eladott olaj.
Huszonmillióval és ötmillióval károsítottak meg két hiszékeny nyugdíjast a közeli ismerettségi körből. A veszélyei megvannak, figyelnünk kellene a környezetünkben a sebezhető emberekre.
Több 100 éve mennek ezek a csalások, csak akkor még nem a neten csinálták, hanem élőben. A nettel megnyílt a lehetőségük a csalások gyors, nagy tételben való szervezett lebonyolítására.
Itt a történelem alapján már a 18-19. században ez a típusú csalás használatban volt.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!