Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ha egy ismerősömet szivattam...

Ha egy ismerősömet szivattam kamuprofillal, annak lehet bármi jogi következménye?

Figyelt kérdés
Hosszú a kettőnk közötti kapcsolat, a lényeg, hogy egy leckét akartam neki tanítani, amikor kamu profilról bejelöltem és beszéltem vele, egy ismeretlen lány képét felhasználva. Most viszont rendőrséggel fenyegetőzik, meg azzal, hogy ő lenyomoztat és megkeseríti az életem, feljelent a képlopásért is. Többször (kb. 100-szor) hívott telefonon 2 nap alatt 3 különböző számról, folyamatosan írogat interneten is, ismerőseit is rámküldte ezzel kapcsolatban. Azt hiszem ez már kimeríti a zaklatást fogalmát, főleg, hogy ha tiltom is mindenhol valami haverja úgyis megtalál megint. Ha bemegy a rendőrségre mennyire fogják komolyan venni? Főleg ha mellé fenyegetőzik és zaklat engem, amikor elengedhetné az egészet, hiszen nem csináltam semmi nagy dolgot vele, egyszerűen csak elhívtam egy talira, amire nem mentem végül el. A profilt csak emiatt hoztam létre, mással nem beszéltem, ismerősnek sem volt meg más, tehát a lány képét is csak ő meg azok látták akiket rámküldött. Tudom, nem szép dolog amit tettem, egyenesen gyerekes, de tényleg tanító szándék vezényelt, semmi rosszindulat. Köszönöm a válaszokat előre is:))

2022. márc. 28. 12:15
 1/5 anonim ***** válasza:
51%

Ha akart volna, elmegy a rendőrségre és nem a szája jár.

Mindkét ügyben mindkettőtöket elő lehet venni természetesen.


Az viszont nem világos a történetben, hogy ha te kamu fiókról írtál és nem tudja ki áll mögötte, akkor miért hívogat és zaklat célzottan téged? Vagy ez alatt mit értesz, hogy a kamu fiókot hívogatják online? Akkor fogod és törlöd az egészet.

2022. márc. 28. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Önmagában a más képével való visszaélésért is fejbekólinthatnak!


Személyiségi jogok, képmással való visszaélés...

2022. márc. 28. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
53%
Megütheted a bokád és meg is érdemelnéd. Hasonló szivatás része voltam, az akkori haverom is csak jót akart állítása szerint, aztán majdnem tönkretette a kapcsolatomat. Amit te tanító szándéknak gondolsz, az baromira nem az, hanem undorító, agyatlan viselkedés, amivel gyanítom elveszítetted a barátodat is.
2022. márc. 28. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A hamisításért akár börtön is járhat.

A zaklatásért is.

Remélem, nem egy helyre fognak titeket csukni.

2022. márc. 28. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, megkérdeztem egy szakmabelit és azt mondta addig nem lesz belőle semmi, amíg én nem kértem tőle pénzt és hasonlók....
2022. márc. 28. 19:32

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!