Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Honnan ered? "Nekem mondod-Pes...

Honnan ered? "Nekem mondod-Pestinek-, hogy füle van a tepsinek? "

Figyelt kérdés
2008. dec. 16. 23:48
 1/6 anonim ***** válasza:
71%

Szerintem olyankor használják, amikor olyan embernek akarsz valamit megmagyarázni, elmagyarázni, aki sokkal jobban ért hozzá mint Te, vagy esetleg kimondottan a szakterülte az adott téma.

Én ezt a verzióját ismerem:

Nekem mondod, pestinek, hogy csíp a poloska?

2008. dec. 17. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Azt tudom, hogy mikor szokták mondani, csak arra lennék kíváncsi, honnan ered?
2008. dec. 17. 11:28
 3/6 anonim ***** válasza:
88%
A fővárosban élő emberek legendás önteltségéből ered,főleg,ha vidékről van szó...
2008. dec. 17. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
84%

Nem csak petiekkel van ilyen mondás...

Nekem mondod, parasztnak, hogy töke van a malacnak? :DDD

Szerintem nem sok köze van az önhittséghez...

2008. dec. 21. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szerintem sincs köze a nagyképűséghez.

Egy szitu:barátnőmmel beszélgettünk jogi dolgokról, én meg belemélyedtem a magyarázkodásba, ő meg nagyokat pislogott és mosolygott, mert ő ebből államvizsgázott.

Szóval olyan szituban használatos, amikor a beszélgetőstársunk nálunk jobban ért valamihez,vagyis nem tudunk neki újat mondani a dologról!

A "pesti" csupán egy amolyan szófordulat, semmi köze a helységnévhez, ennyi erővel lehetne "alföldi","tanyasi" vagy "piripócsi" is.

2008. dec. 21. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
44%
Az eredetileg ugy volt hoyg Nekem mondod pestinek hogy merre folyik a Duna? ÉS volt régebben olyan 8 éve kb. a tv2-n egy sorozat amibe ilyen gagyások voltak egy őreg a Besenyő Pista bácsi ,egy őreg nő Maaargit, meg a gyerekük. És ilyen hülyén beszéltek húztáka szavakat:DKeress rá youtube-on.
2008. dec. 25. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!