Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ha a Tescoba visszaváltom a...

Ha a Tescoba visszaváltom a sörösdobozt azért mennyit kapok? És hogy működik? Mindenféle sörösdobozt lehet? És mi az a betétdíj? Illetve mik azok amikért többet kapok?

Figyelt kérdés
Azt olvastam hogy 10 ft a betétdíjas sörösdobozokért.

2022. febr. 18. 19:50
 1/4 anonim ***** válasza:
Én Hejnekennel próbáltam de mem vették vissza
2022. febr. 18. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Pár éve vittem vissza én is. Nekem visszavette az automata. Igaz, olyat vittem vissza, amit ott is lehet kapni. 10Ft járt 5 db-ért. Tehát pár darabbal nem nagyon éri meg rohangálni.
2022. febr. 18. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Trevor. ***** válasza:

Magyarországon (tudtommal) olyan, hogy betétdíjas dobozos ital nem létezik, csak üveges. A Tescos automata visszavesz minden 0,25 l; 0,33 l és 0,5 l-es alumínium dobozt (tehát pl. az Aldis Berg König és Lidlös sima Argus dobozt nem, mert azok vasból vannak). De nekem a 473ml-es osztrák Red Bullt is elfogadta. Nem nézi a vonalkódot vagy bármi. Jelenleg (Tescoban legalábbis, ha nincs akció) 2Ft/doboz áron veszik vissza és nem számít, hogy ott kapható-e vagy sem, csak aludoboz legyen.


Betétdíj csak bizonyos üveges söröknél van, legtöbb esetben 25 Ft (de pl. Csíki Sör üvege 51 Ft).


Ne a pénzért vidd vissza, hanem hogy újra legyen hasznosítva és ezzel is védd a környezetet. 10 Ft-ot senki nem fog fizetni egy dobozért, amikor megveszed a dobozos italt, csak a doboz környezetvédelmi termékdíja 5 Ft a gyártónak (+NETA, jövedéki adó, ÁFA stb.).

2022. febr. 25. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

"Ne a pénzért vidd vissza, hanem hogy újra legyen hasznosítva és ezzel is védd a környezetet."


Ezzel teljes mértékben egyetértek. De nálunk van szelektív kuka. Én oda szoktam dobni. És ugyanúgy újrahasznosul. Nem fogok pár darabot cipelni magammal a Tescoba. Amúgy ha a vegyes kommunális szemétbe dobot, a közhiedelemmel ellentétben akkor sem a lerakóra kerül elásásra. Ismerősöm dolgozik a helyi hulladékkezelő cégnél. Végigmutatta helyben az egész működő technológiát. A legelső lépések között van a mágnesezhető és nem mágnesezhető fémek gépi automata leválogatása. Amit ez után fémhulladékként értékesítenek. Szerencsére értékesebb a fém annál, hogy elássák.

2022. febr. 25. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!