Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Miért van az üvegek alján...

Miért van az üvegek alján boltozat?

Figyelt kérdés
Szinte egyetlen üvegnek sincsen "teli talpa", akár a befőttesnek, vagy az üdítősnek, vagy a cumisüvegnek, mindegyiknek az alján van egy boltozat. Miért van ez? Csak van valami oka.
2008. dec. 14. 17:32
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Egyrészt így stabilabban áll - másrészt nem feszíti szét olyan könnyen a belső nyomás.
2008. dec. 14. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
100%
Én úgy tudom,hogy a boroknál minél mélyebb a boltozat anál jobb :Da többit nem tudom:D
2008. dec. 14. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszi!

Hallod ezt a borosat nem is tudtam :) Akkor a tablettás bornak már púpos aljúnak kéne lennie annyira rossz :D

2008. dec. 14. 20:15
 4/4 Srapnel ***** válasza:

Az első válaszoló válaszának kétséges a fizikai tartalma. Nem hiszem, hogy azért homorú a talpa, hogy a nyomás ne vesse szét, hiszen a hengeres oldala is ott van, azt is szétvethetné. Inkább tárolási praktikuma lehet, vagy egyszerűen a "nagyobb üveg - kevesebb bor" elv a lényeg itt.


A borosüvegeknél a lapos talp azt jelenti, hogy visszaváltható, ezzel különböztetve meg a nyugati, eldobható borosüvegektől.

2008. dec. 15. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!