Hogy vannak a jelölések a rubik kockán?
Ne az OLL-eket tanuld meg. A Fridrich módszernél a sebesség 90%-át az F2L adja, nem pedig hogy ismered-e az összes OLL-t meg PLL-t. Ha már mindenképp valamit tanulni akarsz, akkor az a 2 look-OLL meg 2-look-PLL legyen. Utána jöhet a full PLL, mivel az csak 21 algoritmus. Közben persze a könnyebb OLL-eket is megtanulhatod, de nekem anno 25-ös átlagnál is kb csak 20 OLL ment csak (meg az összes PLL).
Mennyi idő alatt megy a kezdő módszer?
Nézz kezdő Fridrich példarakásokat és értsd meg az intuitív F2L-t először. Addig felesleges full oll-t meg full pll-t megtanulni. Nem attól leszel gyors. Hanem attól, hogy nem 15 lépésből csinálod a keresztet, hanem max 7, meg utána nem forgatod össze-vissza a kockát F2L közben, hanem hatékonyan, minél kevesebb szünettel és forgatásból csinálod meg az F2L-t.
Amúgy úgy van a jelölés, hogy midnen oldalnak van egy betűjele, és ha aposztróf van mögötte, akkor óramutató járással ellentétesen kell forgatni, amúgy meg megegyezően. Up, Right, Left, Down, Back, Front. Azaz pl az F', amikor az elejét (Front) fordítod óramutató járásával ellentétesen. Ha mondjuk B van, akkor ugyan megegyezően, de mintha ránéznél szemből. Az elején szokatlan és nagyon lassan fog menni, de végül ugyanolyan könnyű lesz, mintha csak egy szöveget olvasnál. Nekem kb 5-6 másodperc megcsinálni egy 20 fordításos keverést.
Ő magyarázza el messze a legjobban a kezdő F2L-t. Ez legyen a bibliád a következő pár hétre. Utána kezdj el kísérletezni, hogy pl hogyan tudsz alulról sarkot felhozni, hogy közben egyből párosítod a megfelelő éllel. Vagy sarok segítségével hozol fel élt és párosítod őket 1 lépésben.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!