Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Lehetséges a vékony műanyag...

Lehetséges a vékony műanyag szemüveg szárát rövidebben behajlítani lefele házilag?

Figyelt kérdés
Voltam a szemészeten, ahol a szemüveget csináltattam és azt mondták, hogy se levágni se kicserélni nem lehet a szárát, ehelyett, oldalasan bentebb hajlították, hogy jobban szoruljon a fejemhez, ami igaz hogy segített, már nem csúszik annyira le, de én ha lehetséges, akkor szeretném újrahajlítani máshol a szárakat, hogy pontosan feküdjön a fülemen. Ha lehetséges, akkor valaki olyantól kérnék tanácsot aki jártas már ebben, nem akarom eltörni a szárat vagy ilyesmi. Nem hiszem hogy nem lehetséges máshol lehajlítani (lehet csak ott voltak olyan bénák). Kérem segítsetek, mert nagyon idegesít így.
2021. szept. 30. 20:23
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Bemész az első nagyobb optikushoz, és elmondod nekik a problémát. Lehet, elkérnek érte valami minimális összeget, de meg tudják csinálni valószínűleg. Házilag ne próbálkozz, tényleg eltörheted.
2021. szept. 30. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nem bánom mennyit kérnek már el érte, csak csinálják meg jól, mert megbolondulok lassan tőle. :))
2021. szept. 30. 20:36
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

A műanyag hőhatásra formálható.

Nem próbáltam még ki, de hallottam: egy kerámiapohárba (üveg elpattanhat, ha nem hőálló) önts forró vizet és tedd bele a szemüveg két szárát (vagy próbaképpen csak az egyiket), aztán 5-7 perc múlva emeld ki és próbáld óvatosan meghajlítani. Védd a kezeidet!

2021. okt. 1. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
A forró víz nem puhítja meg eléggé ezt a műanyagot, más ötlet esetleg?
2021. okt. 1. 19:24
 5/7 anonim ***** válasza:
Azt hiszem gőzzel szokták, de otthon ne próbálkozz vele, főleg ha új, és garanciális.
2021. okt. 2. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
2021. okt. 3. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én biztos nem mernék otthon ilyesmivel kísérletezni, igaz én erősebbet hordok.

Ha elcseszem, nézhetek.

2021. okt. 3. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!