Állásinterjú kérdés: Hogy számolom ki a fejem térfogatát?
Egyfelol ez ilyen 'beugratos' kerdes, azt tesztelik vele hogy hogyan reagalsz ismeretlen, vagy az adott helyzetben varatlan esemenyekre. Masfelol:
- kerek egy darab cernat meg egy vonalzot, azzal korbemerem a fejem, a keruletbol megvan az atmero, abbol a sugar, abbol a terfogat, viszonylag jo kozelitessel
- ha jo meleg van igy nyaron, beledugom a fejem egy vizzel teli vodorbe, aztan megmerem mennyi viz hianyzik
#5: na, igy kell arrogans viselkedessel kirugatni magadat mar az interjurol is. Ertem en hogy tudnak a HR-esek h*lyek lenni es neha ostoba, hovatovabb megalazo kerdesekkel, keresekkel megprobalni kihozni a sodrodbol (pl. masszon be az asztal ala es ugasson, meg ilyenek), de ez meg boven nem az a kategoria.
#6: aztan meselj mar, hogy mered meg fejed a tomeget, de csakis a fejedet, hogy semmilyen mas sulyt ne merj hozza?
Ez is 1 remek állásinterjú kérdés, hogy hogy mered meg fejed a tomeget, de csakis a fejedet, hogy semmilyen mas sulyt ne merj hozza? :D
MÉg hagyok gondolkodási időt, majd később megválaszolom :D
A: "Fej térfogat számolása nincs belefoglalva a munkaköri leírásomba, - így ezt nem kell tudnom!"
B: "Bocsánat, lehet, hogy lemaradtam itt az előbb valamiről, de nem fej térfogat számolói munkakörre jelentkeztem!"
Itt tényleg nincs rendes válasz. A lényege a kérdésnek, hogy szembe találod magad egy olyan problémával, amire nincs recepted. Mit csinálsz? Széttárod a kezed, hogy passz? Vagy elkezdesz gondolkodni? Elméleti megközelítést választasz, pl. a fejed alakját jó közelítéssel forgásellipszoidnak tekinted, és így számolsz? Vagy gyakorlati megközelítést választasz, pl. a gipszkiöntéses, vagy a vízbe mártós megoldást? Elmondod-e a gondolatmenetedet, vagy csak a végeredményt közlöd?
Aztán az is sokat elmondhat rólad, ha megjegyzed, hogy ismered az ilyen jellegű kérdéseket. Milyen érzelmi reakciót vált ki belőled a kérdés, megrémít, közömbös számodra, vagy esetleg felvillanyoz? Vagy az is fontos lehet, hogy mondjuk megkérdezed-e, hogy milyen pontossággal kell kiszámolnod a fejed térfogatát. Vagy megkérdezed-e, hogy milyen eszközök, adatok állnak rendelkezésedre. Rákérdezel-e hogy rákereshetsz-e az interneten arra, hogy mekkora átlagosan egy emberi fej térfogata? Vagy meg sem kérdezed, egyszerűen csak rákeresel ott helyben? Mennyire mész bele a részletekbe? Több alternatív megoldást is felsorolsz-e? Ezek közül milyen szempontok alapján választasz, a költséget, pontosságot, vagy az egyszerűséget tartod-e szem előtt. Vagy – akár adtál valamilyen választ, akár nem – rákérdezel-e a végén, hogy amúgy szerintük mi lett volna a jó módszer?
Akármilyen választ is adsz, az árulkodik egy kicsit az intelligenciádról, a kreativitásodról, a tájékozottságodról, a gondolkodásmódodról, a talpraesettségedről, a kommunikációs képességeidről, a kíváncsiságodról, úgy általában arról, hogy az adott pozícióban a te személyiségeddel előreláthatólag be fogsz-e válni, vagy sem.
És nincs jó válasz. Ha az az elvárás, hogy ne kérdezz, ne gondold túl, csak tedd a dolgod, akkor lehet, hogy az nem annyira jó pont, ha megkérdezel egy csomó dolgot. Ha meg az az elvárás egy adott állással kapcsolatban, akkor meg lehet, pont a visszakérdezések fognak piros pontot jelenteni. Viszont rossz válasz van, ha széttárod a kezed, és azt mondod, hogy passz.
(Mondjuk a gyakorlatban kiderült, hogy az ilyen jellegű kérdések hasznossága erősen megkérdőjelezhető, de ez más tészta.)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!