Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mitől függ az, hogy aki...

Mitől függ az, hogy aki öngyilkos akar lenni, annak milyen módját választja?

Figyelt kérdés
Sosem értettem meg, hogy az emberek miért választják a fájdalmas megoldásokat. Miért nem vesznek be gyógyszert? Inkább elvágják az ereiket, Dunába ugranak, felkötik magukat, vonat elé ugranak....ez mind fájdalmas.
2010. aug. 24. 14:13
 1/6 anonim ***** válasza:
Ezt én sem értem, sőt, azt sem, hogy miért nem kultúrált módon teszik (pl. gyógyszer), miért kell másokat megbotránkoztatva, cafataikat széthagyva, másnak munkát okozva ezzel meghalni (emeletről leugrálás, vonat, stb.) Ha már megakar dögölni miért kell idegenek orrára kötni?
2010. aug. 24. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
ha gyógyszert vesz be, az nem biztos hogy meg is fog halni. Lehet simán agykárosodása lesz "csak". Ha ki ugrik az ablakon (bár ez is fájdalmas) lehet, hogy csak eltörik a gerince, és magatehetetlen lesz örökre. Még öngyilkos se tud lenni. Azért a vonat az elég biztos megoldás, ha ki ugrik elé. Szerintem az nem is fáj, mert egyből meg is hal az illető. Szóval olyan megoldást választanak ami lehet, hogy fájdalommal jár, de biztos, és nem csak vmi károsodással él tovább. pl. ha elvérzik az is elég biztos halál...
2010. aug. 24. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Mert aki már próbálta, az tudja, hogy a gyógyszer messze nem a legbiztosabb módszer. A szervezet védekezik ellene, ahogy tud, általában mielőtt nagyobb hatása lenne, vissza is jön az egész. Félig tudatos állapotban belefulladni a saját hányadékunkba meg nem a legszebb módja a halálnak. Akasztás, ha jól csinálják egy pillanat alatt megvan, nem érez semmit. Vonat elég ugrásnál szintén. Aki megy leugrik magas épületről, hídról, az mire a földre/vízbe ér, már nincs tudatánál.
2010. aug. 24. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A méreg, a gyógyszer főként a nőknek jut eszébe, a fájdalmas, biztosabb módszereket inkább a férfiak választják.
2010. aug. 24. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Ha olyan lelkiállapotban van az illető, hogy eldobná az életét, nem úgy érzékeli a fájdalmat, mint normális esetben. Akkor már nem a fizikai fájdalom számít...Egyébként szerintem személyiség függő, és probléma függő.Tényleg meg akar halni,vagy csak figyelemfelkeltés: "hello, itt vagyok, vegyetek észre". Ha nem gondolja komolyan, nem a vonatot választja:).
2010. aug. 24. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Hogy mennyire fél a fájdalomtól
2010. aug. 24. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!