A John Lee katanák készítése mindig kézzel történik, vagy van ez alól kivétel?
Szervusz!
Nekem nincs ilyen márkájú kardom, de a tapasztalatom az hogy minden 100E Ft alatt kapható kard messze áll a kézi kovácsolástól, vagy ha mégis kovácsolják, azt nagyipariban, ami csak egy fokkal különb a lemezből lézerrel kivágott pengéknél. Amit találtam nagyobb felbontású képet a neten egy John Lee kardról,azon a hamon (edzés vonal) is rá gravírozott hamon utánzat volt, ami bőven a gagyi kategória. Ha Vágó gyakorlatokra kell a kard, érdemesebb lenne áttekinteni minden bolt felhozatalát, és jól körbenézni. Ahol nem látsz a pengéről közelebbi képet, az már gyanus. Hidd el higy 100E Ft alatt ilyet ritkán fogsz találni. Figyeld keresésnél a hamont ha hivatkoznak rá, ha hajtogatott pengére ott pedig a kovácshegesztési vonalakra. Ott már biztos látott kovácsot,de ez nem fogja garantálni a penge minőségét.
Nem rossz kard. Én John Lee Practical Katanát használok évek óta. Elég sokat vágok vele de nem kellett még élezni.
Egy dolgot meg kell érteni a ma kapható kardokkal kapcsolatban. Vannak a hagyományos technológiával készült katanák. Ilyet 600ezer alatt nem vennék mert az olcsóbb daraboknál nagy az esély arra hogy valami elrontott a "mester" mert bele kellett férni az anyagi keretbe.
Aztán vannak a sportkardok. Korszerű rugóacélból készülnek, ipari gyártástechnológiával. Ezeknek az anyagminőségén inkább ront a kézi kovácsolás mint javít. Az acél edzésén van a lényeg. Ha jó a differenciált edzés akkor akkor egy jól használható gyakorló kardot kapsz.
A practical katana 1095-ös acélból készült sportkard.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!