Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Tényleg nem igaz csak tévhit...

Tényleg nem igaz csak tévhit az,hogy a pénzcsináláshoz pénz kell?

Figyelt kérdés
Hallgatok most egy hangos könyvet ami az önismeretről szól,hogyan rontjuk el az életünket kifogások,tévhitek,stb... és hogyan rakhatjuk rendben és változhatunk.Én pl azt látom,hogy a kis emberek nem igazán boldogulnak pl a városunkban nyitott egy csaló cigány egy benzinkutat ugye össze lopta a pénzt meg nyert pályázatot bár simán van annyi pénze,hogy megnyissa gondolom félig pénzmosás is a dolog.De nem is ez a lényeg nyalják a seggét,hogy milyen fantasztikus ,hogy nyitott egy gyönyörű benzinkutat viszont nekem az jutott eszembe ,hogy egy kis ember is megtenné vagy teremtene más egyéb dolgot de ahhoz rengeteg pénz kell így a kisember kiesik a sorból mert soha nem lesz benzinkútja vagy más egyéb nagy befektetése.Na most ugye a cigánynak volt pénze és tud belőle pénzt csinálni de a kise embernek nincs és nem is tud csinálni max munkával de nem sokat.Akkor most ,hogy van ez a nullából vagy a kevéásből is tud az ember sokat csinálni és tényleg csak tévhit,hogy pénzből lehet pénzt csinálni?

2020. dec. 30. 20:15
 1/10 anonim ***** válasza:
56%

A munka is befektetés. Van, aki kemény munkával tud annyit termelni,

hogy idővel pénzt tud megtakarítani, azt újból befektetni, fejleszteni,

még többet megtakarítani, befektetni és így, tovább.

2020. dec. 30. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
89%
Ahhoz, hogy 20000-eseket nyomtass, papirpenz kell ... szoval igen, legalabb kell par 500-odnak lennie, hogy felulnyomtasd, hogy 20000-nek nezzen ki :)
2020. dec. 30. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
47%
Persze, hogy tevhit ... ha rafkos vagy, megvarod amig mas sok penzt szerez, te meg egyszeruen ellopod. Nem kell ehhez semmi, csak egy kis gogyi :)
2020. dec. 30. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
96%

"a kise embernek nincs és nem is tud csinálni max munkával de nem sokat.Akkor most ,hogy van ez a nullából vagy a kevéásből is tud az ember sokat csinálni"


Tud.

De nem úgy, hogy munkahelyen dolgozik, éjt nappallá téve.

Tud vállalkozással. Legálisan és becsületesen.


Nekem van ismerősöm, aki nagyon szegény sorból jött, és már annyi pénzt keresett fiatalon vállalkozással, amennyit a "kisemberek" öt év alatt sem.


De ez nem egyszerű. Tudni kell olyan értéket adni, amit nem kapnak meg mások minden bokorban. Kitartani a támadások ellen, a pénzügyi és lelki nehézségek idején.


A vállalkozás más szakma, akár sok pénzzel űzi az ember, akár kevéssel. Önfejlesztés nélkül szerintem elképzelhetetlen önerőből sikeressé válni. Én nyolc éve vállalkozom, és mára elképesztő erős lettem mentálisan általa.


Szóval a kérdésre válaszolva: kis pénzből is lehet sokat csinálni, de ahhoz sok befektetésre, tanulásra, kitartásra, próbálkozásra és némi időre van szükség. Meg tegyük hozzá, szerencse sem árt.

2020. dec. 30. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

4/


Az ismerősöd mivel foglalkozik,és te mivel?Pusztán csak kíváncsiság,hogy esetleg hátha én is tudok meríteni egy kis inspirációt.Én is gondolkodtam már vállalkozáson de önértékelés önbizalom nem sok van csak félelem ,hogy nem sikerül meg ilyenek,meg az emberektől is van félelmem.

2020. dec. 30. 22:06
 6/10 anonim ***** válasza:

#5 A félelmeket le kell győzni. Kőkeményen, mert ezek tartanak vissza a céljaidtól.


Az ismerősöm vállalkozókat segít abban, hogy magasabb értékű szolgáltatásokat adjanak el, és meg merjék mutatni magukat a világnak. Cserébe ő is magas díjat kér el ezért.

2020. dec. 30. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

6/


Hát félelmek keményen vannak,attól is félek,hogy majd hajléktalan leszek.nem tudom,hogy fogok kijönni a szarból nagyon célom se sok van,mindig a paíron vagyok kiakadva hogy ak8nek diplomája meg ilyesmi van annak jó én meg butának érzem magam.

2020. dec. 31. 13:31
 8/10 anonim ***** válasza:

#6

Akinek diplomája van, annak sem jó feltétlenül.

Egyébként az ismerősömnek nincsen! :)

2020. dec. 31. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

"pénzcsináláshoz pénz kell?"


ártani biztos nem árt, ha van pénz, mert sok mindent képes megolajozni. de sokkal nagyobb jelentőséget tulajdonítanak neki, mint amekkora valóban van. akinek nincs pénze, hajlamos azt hinni, hogy attól boldog lesz, ha lesz pénze. csakhogy a pénz önmagában nem old meg mindent. akinek van pénze, az talál magának más problémákat helyette, amiket a pénz sem old meg. (ha mást nem, akkor azt, hogy nem elég annyi pénz, még több pénz kéne.)


valami mindenképp kell a pénzcsináláshoz, mert magától nem terem pénz. egy jó ötlet önmagában nem elég, azt meg is kell valósítani. a megvalósításhoz általában sok munka kell.

ha van pénzed, akkor megveheted mások munkáját és tudását, ezzel felgyorsíthatod a megvalósítást.

ha nincs pénzed, akkor nehezebben tudsz másokat bevonni, több minden marad rád. emiatt lassabban fog haladni a megvalósítás. neked kell több munkát befektetned. ha nincs pénzed, akkor a megvalósításhoz szükséges tudást sem tudod megvenni. magadnak kell összeszedni, kikísérletezni, megtanulni. lassabban és nehezebben fog menni, talán nem is lesz annyira jó a hatásfoka, de lehetséges. a kérdés az, hogy megvan-e az elszántság, a kitartás, a küzdeni akarás. meg persze a tanuláshoz is szükséges józan ész. ha sikerül felismerned, vagy időben eltanulnod a megfelelő helyekről, mit hogyan lehet hatékonyabban csinálnod, akkor gyorsabban megy. ha kevésbé sikerül ezeket felismerni, akkor jóval lassabban fog menni.


nyilván, ha semmi induló tőkéd nincs, akkor ne repülő társaságot, vagy szállodaláncot akarj indítani. keress olyan munkát, amire nagyobb a fizetőképes kereslet, mint amekkora a kínálat és tanulj bele, dolgozz sokat, tegyél félre egy darabig és lesz belőle pézed. építőipar, fizikai munka, elég sok lehetőség van - csak hát nem mindenki hajlandó bevállalni.

népszerű netes üzleti forma kisebb dolgokkal kereskedni. megrendelsz valamit a neten, amire úgy érzed, hogy lesz kereslet, aztán eladod egy kicsit drágábban. ennek fejlettebb változata a dropshipping, amikor már eleve a vevőhöz rendeled és te csak a marketinggel, eladási folyamattal foglalkozol.

óvatosan kicsiben indítva kis pénzt lehet vele csinálni, de a kockázat is kisebb. a sikerélményt viszont meghozhatja és segíthet beindítani a dolgokat.


nagyon sok ember gondja, hogy gyoran akar sok pénzhez jutni és a lassú megoldás, kisebb bevétel már nem is érdekli. még több embernek az a gondja, hogy már belevágni sem mer, így aztán nem is ér el semmit.


azért érdemes elolvasni a nagy és sikeres üzletemberek életarjzi köteteit, mert ezekből rengeteg dolog kiderül a gondolkodásmódjukról, előéletükről, honnan indultak, milyen helyzetekben milyen döntéseket hoztak. a legtöbb befutott üzletember korán kezdte, sok féle dologba belefogott és ezek közül sok eleve hülyeség és kudarc is volt. viszont ezekből a kudarcokból sok olyat tanultak, ami aztán később segített nekik a komolyabb próbálkozásaikat sikerre vinni. akik rettegnek a kicsi kudarcoktól is, azokat már ezek is sokkal jobban megviselik és a nagyobb kockázatokat már gyakran bevállalni sem merik.


ahogy azt sokat idézik Wayne Gretzkytől: "Minden kapuralövést elrontasz, amit meg sem próbálsz."


"önértékelés önbizalom nem sok van csak félelem"


ez az igazi különbség a példádban említett vállalkozó és közted. amíg te azt sem mered felvállalni, amit tényleg tudsz, addig más remekül érvényesül úgy is, hogy olyasmivel büszkélkedik, amivel nem is biztos, hogy rendelkezik. míg téged a próbálkozásban is visszatartanak a kételyeid, őt sikerre viszi a gátlástalansága.


jelentős részben erről szól a mai közösségi média és az üzleti élet jelentős része is. egy csomó ember és vállalkozás is vetít magáról valamilyen virtuális képet, aminek a fele sem igaz. de ezt mások nem látják át, illetve nem tudják leellenőrizni, így beveszik. a sikeresnek tűnő üzletemberrel akarnak további üzleteket kötni és ez egy idő után tényleg sikeressé teszi őt. te meg közben még mindig azon pörögsz, hogy ő milyen sikeres, bezzeg te belevágni sem mersz...


"mindig a paíron vagyok kiakadva hogy akinek diplomája meg ilyesmi van annak jó én meg butának érzem magam"


ezt hívják imposztor szindrómának. de csak akkor, ha van tudásod, csak nem hiszel benne eléggé, mert nem igazolja egy diploma, vagy más külső tényezők. erre szokták tanácsolni, hogy "tettesd, amíg meg nem tudod tenni" (fake it until you make it).

nagy hátulütője ennek, hogy nehéz felismerni a valós határvonalat, hogy tényleg tudod, vagy csak hiszed - főleg akkor, ha épp nem is hiszed. mert ugye, ha tényleg kókler vagy, nem csak félsz tőle, akkor bizony nem imposztor szinrómás vagy, hanem imposztor. az pedig mint korábban írtam elég gyakori jelenség, hogy mások csak vetítenek róla, hogy ők mennyire tudnak, mennyire jól megy nekik, benned meg csak erősödik a kétely magaddal kapcsolatban.


a papír sem garancia semmire. egy rahedli diplomás is munkanélkül marad és egy csomó diplomás hülye is van. míg egy rakás mindenhez nem is kell diploma. rengetegen vannak, akik diploma nélkül is tudnak érvényesülni akáér még olyan területen is, ahol mások diplomával sem.

persze nem mindegy, hogy ügyvéd/orvos/építész akarsz lenni, ahol kell a diploma, mert anélkül nem is dolgozhatsz, vagy olyasmit csinálsz, amihez elég a tudás, a diploma legfeljebb csak az önigazolást adja meg.

szerinted hány embert érdekelt, hogy Steve Jobsnak van-e diplomája vagy nincs?


viszont amúgy az imposztor szindrómára és a diploma hiánya miatti aggodalomra egészen jó orvosság tud lenni, hogy elmész és megszerzed a diplomát (vagy más képesítést), ami megadja neked azt az önbizalmat, amit hiányolsz a diploma hiánya miatt.


"nagyon célom se sok van"


cél nélkül nehéz. ahogy egy hajós mondás tartja, egyik szélirány sem kedvez annak, akinek fogalma sincs, hova megy.


érdemes a célok, értékek, célkitűzések rendezésével kezdeni. utána tudod eldönteni, merre indulj el a célod felé. ha meg van az irány, meg lehet keresni az oda vezető utat. ha már tudod, merre vezet az út, akkor meg lehet vizsgálni, hogy mire van szükség hozzá, hogy végig is tudj menni rajta (elég a túrabakancs, vagy tankolni is kell a kocsiba?). ha már tudod, hogy mire van szükség az eljutáshoz, akkor tudsz számolni a költségekkel, erőforrásokkal, megállapítani, hogy megengedheted-e magadnak, vagy ha nem, akkor mi hiányzik és azt hogyan, mennyiért, mennyi idő alatt tudod beszerezni.


"attól is félek,hogy majd hajléktalan leszek"


az, hogy félsz tőle nem fogja megakadályozni, hogy így is legyen. ha teszel érte, hogy bekövetkezzen, az képes lehet megakadályozni.

2020. dec. 31. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

ajánlok neked néhány könyvet inspirációként


Ryan Holiday könyvei a sztoikus filozófia modern feldolgozásai. különösen az Akadály maga az út címűt ajánlom. illetve a MEK-en elérhetők az ennek alapjául szolgáló eredeti antik sztoikus művek (Epiktétos, Seneca, Marcus Aurelius) teljes magyar változatai (csakhát jóval régiesebb nyelvezetben és kevésbé a számodra lényeges dolgokat kiemelve).


Tim Ferriss 4 órás munkahét arról, hogyan lehet másodállásban felfuttatni egy vállalkozást


Gary Vaynerchuck Hasíts a sikerhez vezető kemény munkáról


Robert Kyosaki Gazdag papa, szegény papa című könyvét a pénzhez való viszonyunkról


illetve rengeteg sikeres üzletember életrajza elérhető: Steve Jobs, Jeff Bezos, Richard Branson, stb.

2020. dec. 31. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!