Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogy kezdhetek ÖNÁLLÓ életet...

Hogy kezdhetek ÖNÁLLÓ életet 16 évesen?

Figyelt kérdés
Ilyenkor még végzettségem sincs, tehát nem tudok dolgozni.
2010. aug. 8. 23:57
 1/7 anonim ***** válasza:
Szabad tudnom mi az oka?
2010. aug. 8. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Csak úgy érzem elég felnőtt vagyok. És ha van más lehetőség nem lógok tovább a szüleimen.
2010. aug. 9. 00:07
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Nos akkor először is munkát kell találnod, nem gyárban, meg gyorsétteremben, hanem rendes munkát. Ha ez nincs akkor hiába álmodozol, de majd rájössz. Még pár évig élősködj a szüleiden. Amúgy meg elmondom, hogy én kijártam a sulit, és pár évig még itt lakok a szülimnél, hogy meg tudjak magamnak venni mindent (nagy TV, autó, motor, PC...), mivel ha elköltözök, a számlákra fog elmenni a pénz 80%-a, hülye lennék ezt csinálni, majd, ha úgy érzem, hogy megvan mindenem, elmegyek. Ezt csak ajánlani tudom.
2010. aug. 9. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Amíg saját pénzed nincs,amiből meglehet élni,addig csak az utcán lakhatsz a szüleid nélkül.Senki sem ad ingyen albérletet.Van,amelyik kolesz ingyenes,dehát enned is kell valahol,az is pénzbe kerül(az én középsulim koleszának a kajája 7.000-10.000 Ft-ba kerül havonta),jelzem én nem vagyok koleszos,csak ott voltam a nyílt napon,ezért tudom.

Ráadásul ha kapsz is vmi albérletet,azt ugye havonta fizetni kell.Maximum úgy kezdhetsz a szüleidtől telejsen önálló életet,ha elkapsz egy olyan fiút,aki aztán teherbe ejt,és oda is tudsz költözni hozzájuk.Dehát ugye manapság a fiúk közt is az a divat,hogy későn vesznek el feleségül egy nőt,meg későn lesz gyerekük..szóval ez a lehetőség is kifújt.Viszont ha egy idősebbel jössz össze,és mondjuk elköltözöl hozzá(ha külön lakása van),akkor ő majd talán segít neked.Ha meg dob,akkor cs*szheted.

Szerintem még 2 éven keresztül hagyd ezt az önállósdit..

2010. aug. 9. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Valószínű, hogy igazatok van. Várok még pár évet. Köszi a válaszokat!
2010. aug. 9. 00:21
 6/7 anonim ***** válasza:

Amúgy én azt tervezem,hogy kijárom a szakközépiskolát,meg 2 év a szakképzések(tehát szakmaszerzés),ez telik összesen 6 évembe.Aztán majd utána keresek magamnak egy nagyon jó,olcsó nyelvtanárt,akivel megtanítatom magam anyanyelvi szintig angolul,aztán közép vagy felsőfokú vizsgát teszek belőle.Vagy még ezt a középsuliban is megtudom csinálni,ezt nem tudom biztosra,dehát meglátjuk.Akkor számoljunk:mire végzek az iskolával és a nyelvvizsgával,addigra leszek 23 éves(kb.)

23 éves koromban 2 évet dolgozok úgy,hogy csak főállásom van,és aztán vállalok mellékállást.Ha belejöttem a melóba,akkor majd egy komoly kapcsolatot akarok,meghát egy külön lakásért fogok a pasimmal dolgozni.Ha meg lesz a különlakás,jön a baba,aztán stb.

lakodalomra,esküvőre alig egy árva fityinget sem fogok költeni.Majd kiderül,hogy a pasi akar-e lagzit meg esküvőt.Csináltatok a biztonság kedvéért házassági szerződést,hogy enyém a lakás,a többi mind a pasié(a lakást én viszem majd a házasságba,a pasi meg az autót),meg veszek bútorokat,meg a tv is az enyém lesz,meg a számítógép(vagy laptop).És akkor majd ha elválok,akkor a rezsi csökken,mert a férjre már nem kell főzni,vasalni..stb.

Nekem egy egész tervem van az életemre.De majd meglátjuk,hogy hogyan alakul.

Lényeg,hogy boldog ember akarok lenni.ÉS EGÉSZSÉGES!

2010. aug. 9. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
wáó! :)
2010. aug. 9. 00:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!