Tartózkodásira van szükségem,mert egy ideig nem leszek a bejelentett lakcímének,mi kell hozzá?
menj el a tartózkodási helyed szerint illetékes kormányablakba! az ügyintézők pontosan tudni fogják mi kel neked!
az automatánál a 'Lakcímbejelentés, kajxínugazolvány'-t válaszd. felső sor jobb oldalt!
Először is, valaki akihez be tudsz jelentkezni.
Anélkül nem fog menni.
Nem szükséges bemennie a tulajnak (szállásadónak), még aláírnia sem kell a lakcímbejelentőt, ha van bérleti szerződés, hiszen az bizonyítja, hogy tud róla és hozzájárult.
„a szállásadó általi hozzájárulásra nincs szükség, ha a bejelentkező olyan érvényes teljes bizonyító erejű magánokirattal vagy közokirattal rendelkezik, amely a lakás használatára feljogosítja. Ebben az esetben az okiratot a lakcímbejelentő lappal együtt kell a járási hivatalnak benyújtani.” ← 1992. évi LXVI. törvény a polgárok személyi adatainak és lakcímének nyilvántartásáról 27/A. § (3)
A törvény hatályos teljes szövege elolvasható
itt: [link] (Net Jogtár), vagy
itt: [link] (Nemzeti Jogszabálytár)
Ezek magánjogi szerződések, a sok sajátosság miatt nincs egységes űrlap, nyomtatvány.
Lakásbérleti szerződés minták találhatók a neten. Például: [link]
Természetesen, ha bármiben másképp állapodtatok meg, akkor úgy kerüljön a szerződésbe. Ha vannak ezen túl, akár sajátos feltételek, akkor megegyezés esetén azt is bele kell írni.
Mindenkinek biztonságosabb ügyvéd, közjegyző előtt kötni, de ez nem kötelező; a költségek miatt legfeljebb drága, értékes bérleményeknél szokták. Két tanú elegendő, azzal teljes bizonyító erejű magánokirattá válik (mint például a gépjármű adásvételi szerződés). Ami kimarad a szerződésből, arra a Polgári Törvénykönyvbe foglaltak az irányadók.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!