Kell valami különösebb dolgot tennem akkor ha hétvégén túlóráztatni akarom a munkavállalót? Vagy elég 2-3 nappal előbb bejelenteni szóban hogy jönni kell és kész ennyi?
Elvileg elég szóban, bár nincs értelme behívatni hétvégére ha nem akar, a végeredmény szándékos lassú munka és szándékos elbaxások tömkelege lesz, vagy ha nem akkor jövőhéten fáradt lesz mint állat és azért fogja elbaxni...
Igazából anyagilag nem éri meg túlóráztatni senkit, mert csak több kár van belőle mint haszon.
Megegyeztek egy időpontban, amikor megszűnik a bátyád üzembentartói joga és kezdődik a tiéd.
Édesapád és te ezzel az időponttal (óra:perc adat van a szerződésen) töltöttök ki „üzembentartói szerződést”. (A pontos megnevezése: A közúti közlekedési nyilvántartásba bejegyzett jármű üzembentartó személyének változását igazoló teljes bizonyító erejű magánokirat.)
Ezzel a nappal kezdődően kötsz kötelező gépjármű-felelősségbiztosítást. (Ezt nem kell azon a napon tenned, előbb is lehet, csak az legyen a kezdőnap.)
Az űrlap - amit kitöltöttök - is tartalmazza, hogy „Tulajdonos kötelezettséget vállal arra, hogy a nyilvántartott jármű üzembentartójának személyében történt változást – annak a járműnyilvántartásban történő átvezetése céljából – 15 napon belül bejelenti, és a változás bejegyzésére irányuló kérelmét jelen magánokirat egy eredeti példányának csatolásával benyújtja az illetékes közlekedési igazgatási hatósághoz.”
Tehát 15 napon belül a tulajdonosnak, azaz, édesapádnak kell intéznie a dolgot kormányablakban, okmányirodában. De jobb, ha mindketten mentek, a vagyonszerzési illeték elkerülésére igazolni kell az egyenesági rokonságot (anyakönyvi kivonat). 6-ezer Ft illetéket kell fizetni az új forgalmi engedélyért, amit helyben kinyomtatnak és átadnak. (A régit le kell adni.)
A nyilvántartásban a szerződésen szereplő időponttal jegyzik be az üzembentartó személyének változását, ez összhangban lesz a biztosításod kezdetével. A bátyád biztosítása pedig, ugyanazon a napon, érdekmúlással megszűnik, mivel attól kezdve nem lesz üzembentartó. (Be is jelentheti a biztosítónál, én nem tettem, a nyilvántartó értesíti a biztosítót, így a túlfizetést automatikusan visszautalták. Automatikus értesítést kap az önkormányzat is arról, hogy megszűnt gépjárműadó-alany lenni, te viszont, leszel.)
Úgyhogy nem lesz semmiféle időátfedés, nem üt semmi, semmit.
Bocsánat, két kérdést tartottam nyitva, és rossz helyre került az előző válasz.
Az ide vonatkozó: A Munka törvénykönyve rendkívüli munkaidőnek nevezi, arra nincs kitétel, hogy mennyivel előbb kell közölni. Írásban akkor kell elrendelni, ha a munkavállaló ezt kéri.
Így is, úgy is nyilván kell tartani. A nyilvántartásból naprakészen megállapíthatónak kell lennie a teljesített rendes és rendkívüli munkaidő, valamint a készenlét kezdő és befejező időpontjának is.
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!