Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Konkrétan milyen stílusok...

Konkrétan milyen stílusok tartoznak a tömegzene, illetve rétegzene fogalmába?

Figyelt kérdés
Énekből beadandót kell írnunk a fennt említett témával kapcsolatban, azonban semminemű segítséget nem kaptunk hozzá. Személy szerint van ötletem arra, hogy milyen irányzatokat értünk a két csoport alatt, de azért örülnék ha itt is kapnék rá válaszokat. :) Előre is köszönöm!

2020. jún. 1. 10:53
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
A tömegzenékhez azok tartoznak, amit sok mindenki ismer (pl: rádió slágerek) A réteg zene meg amit bizonyos réteg hallgat (pl: underground rap) De hogy pontosan mik tartoznak hozzá azt nem tudom. Mert mondjuk Amerikában a Trap elég népszerű, mondhatni tömegzene, addig nálunk erősen csak rétegzene, mert itt kevesen hallgatják. Remélem azért segítettem!
2020. jún. 1. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Igen, köszönöm! :)
2020. jún. 1. 19:36
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező, nem minden stílus marad a rétegzene kategóriában. De többnyire igen, ahogy utalt rá az előző is. Pl Az alternatív jelzőt nagyjából az undergorund (földalatti, rétegzene, szubkulturális) szinonimájára vezették be, mégis, az alter-rock míg a 80-as években rétegzenének számított, a seattle-i hullámmal (Pearl Jam Nirvana, Soundgarden stb) a 90-es évekre tömegzenévé vált. Mert tömegek szerették meg.

Vagy pl a norvég black-metal még ma is sokszor pulgárpukkasztó, mégis ismertté vált idővel, habár sose vált tömegzenévé. Tehát ez kicsit más eset, mint az alter-metal.


Nem szólva arról, hogy a legtöbb zene nem sorolható be mereven egy stílusba. Ennél fogva számos rétegzenei előadó olykor előrukkol tömegzenei ízlésnek megfelelő számmal (manager-ek javaslatára, vagy zsarolására).


Konkrétan alapvetően (még mindig) underground valamilyen szinten (azaz szubkulturális, rétegzene) az extreme-metal műfajon belüli legtöbb stílus pl doom-metal, death-metal, deathcore stb, de a trashmetal előadók nagy része már-már tömegzenévé vált, pl Metallica.


És akkor itt jegyzek meg egy látszólagos önellentmondást a művészvilágban. Ha már Metallica. A zenek a 80-as évek során pont az igényesebb, már-már komolyzenébe illő, összetett zenéje által vált fokozatosan világszerte nagyon ismertté. Ez kb olyan, mint anno Mozart, Beethoven népszerű volt.


Tehát az se mindegy, hogy arra kérdezel-e rá, hogy hányan szeretik, vagy arra, hogy tömegízlésnek felel-e meg jelenleg egy zene. Ugyanis pl a Metallica régi és új albumait széles néptömegek szeretik bár, azonban főleg a 2.,3. és 4. albumaik (80-as évek) hangzása jelentősen eltér a tömegízléstől, mivel sok a hosszú, 7-10 perces műalkotás, változatos, komolyzenei kidolgozással.

Vagy pl Mike Oldfield első albuma 1973-ból hasonló eset. 40, azaz negyven perces alkotással rukkolt elő, és evvel lett világhírű, holott komolyzenei szintű és részben ihletettségű a Tubular Bells első változata, 1973-ból, még a legelső is, nemcsak a köv. évi szimfonikus hangszerelésű változata.

2020. jún. 1. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, a wikipédia is tud segíteni:

[link]

[link]

2020. jún. 1. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
#2 és #3 Köszönöm nektek is a válaszaitokat, tényleg nagyon sokat segítettetek! Így már lesz egy támpontom, amihez tudok majd igazodni.
2020. jún. 2. 09:31

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!