Mi van az emberekkel? Miért dislikeolnak ilyeneket?
Én is dislikeoltam már cuki állatkás videót. Leírom, hogy nekem mi volt az okom.
A videóban szerepelt egy törpenyúl is. A hátán feküdt, első ránézésre tök nyugodt volt. Éppen fürdették, folyt rá a víz.
Ez több okból kifolyólag is NAGYON nincs rendben. A nyuszikat TILOS a hátukra fektetni. Nem azért nem mozognak ilyenkor, mert élvezik, hanem azérz, mert sokkos állapotban vannak, nem tudnak megmozdulni. Erre a jelenségre "tonic immobility" néven lehet rákeresni. Mellesleg a nyuszikat nem szabad fürdetni se, maximum nedves anyaggal szabad megtörölni a bundájukat ha nagyon szükséges, például hasmenés esetén.
Szóval nem biztos, hogy az illető azért dislikeol, mert nem szereti az állatokat. Én azért szoktam, mert tudom, hogy amit látok, az nem helyes, és állatkínzás, hiába tűnik cukinak. (Persze nem minden videó ilyen, de több ilyen van, mint gondolnád.)
Azért egy nyulat írtan példának, mert őket jól ismerem, de biztos van ilyenre más állatoknál is példa. Ne csak azt nézd, hogy milyen cukik, abba is gondolj bele, hogy érzik magukat.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!