Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Aliexpress pénz visszatérítés?

Aliexpress pénz visszatérítés?

Figyelt kérdés
Hany napon belul kerhetem vissza a penzem abban az esetben, ha nem jon meg a termek, amit rendeltem? 19-27 napon belul kellett volna megjonnie a csomagnak, de még nem erkezett meg (26.nap) illetve 78 nap a “Buyer Protection”. Es nem tudom hogy ma/holnap kell jelezni, vagy a 78. napon. Valaki tudna segiteni legyszives?
2020. ápr. 20. 13:57
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha letelik a 27 nap már kérheted is.

Azért nézd meg nem e kiesett az értesítő a postaládából, a postán ahová tartoztok, kérdezd meg jött e a nevedre valami.


Nem kell kivárnod a 78 napot, de úgy is dönthetsz, hogy vársz.

2020. ápr. 20. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A 19-27 nap csak egy becslés a visszajelzési átlagok alapján, ez nem kötelezettség, hogy eddig meg kell kapnod. A mostani járványos helyzetben eleve nem lehet megoldani, és ezen felül is a magyar posta hírhedten lassan kézbesít, akár 2-3 hétig is állhat az országba érkezés után a csomagod, mire sorra kerül a vámon, mert addig még az előzőeket igyekeznek feldolgozni.


Alin úgy tudom, hogy a termék adatlapján van egy számláló, ami 1 darab konkrét dátumra írja, hogy ha addig nem kapod meg, jogosult vagy a visszatérítésre. Ezt gondolom a rendelésid listájában is látnod kell, és addig fel sem oldódik a panaszbeküldés (open dispute) lehetősége, míg ez a nap el nem jön. És ez sem azt jelenti hogy 1 darab napod van a visszajelzésre, hanem attól a naptól kezdődően.


[link]


Eszerint a rendeléseid listájában ha ott van ez a kék kis autó ikon, akkor írja a jogosultságodat meg nem érkezés esetén. Nekem mindegyikre 60 napot ír. A 78 nap a vírus miatt a te esetedben az újabb rendeléseknél, azaz csak akkor kérheted vissza a pénzed, le letelt a 78. nap a feladástól.

2020. ápr. 20. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a segítséget!
2020. ápr. 21. 17:25

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!