Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Oroszul szeretnék minél előbb...

Oroszul szeretnék minél előbb megtanulni. Szoval hogy es hol kezdjem? Nagyon minimál alapszavak vannak mint pl, igen, nem, ide, oda, joreggelt, estét, napot, hogyvagy, jó, rossz, stb meg persze a káromkodások tehát ötletek? 😄

Figyelt kérdés

Tudnivaló hogy külföldön dolgozom es csak oroszokkal vagyok ezert is gondolom hogy elony lenne köztük megtanuljam mert senki sem beszél magyarul.

Ja és hogy hogyan is értem meg őket ha nem értem mit mondanak.. figyelek es következtetek folyamatosan de szeretnék beszélni is.

Várom a jó tanácsokat és minden megoldást 🤗



2020. ápr. 11. 17:58
 1/5 anonim ***** válasza:
51%
Ha kint vagy akkor kérd meg valamelyik kollgégádat, hogy tanítson meg oroszul.
2020. ápr. 11. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 TappancsMancs ***** válasza:
100%

Megkérhetsz valakit, de megfontolandó kérés, mert megtanítani valakit az nem kis elfoglaltságot jelent. Hacsak nem vagy valakivel annyira sülve főve jóban. Inkább ha kérdezz többektől is szórványosan ezt-azt, az biztosan belefér mindenkinek.


Egyébként kezdj egy minimális szótárazással, majd alapvető társalgási mondatokkal folytasd, hogy gyorsan tudj is valamit beszélni. A beszéd és hallás a fontos része és ahhoz szedd össze a szókincset.


Biztos találsz orosz szótárat a neten, és orosz társalgásit is. Majd jöhet a youtube, filmek, zenék... Youtub-on vannak komplett és alapvető nyelvleckék is, kb minden nyelven, az is jó.

2020. ápr. 11. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 TappancsMancs ***** válasza:
kérdezel*
2020. ápr. 11. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
18%

- igen, - да, (dá)

- nem, - нет, (nyet)

- ide, - здесь,(szgyesz)

- oda, - там, (tam)

- jó reggelt, - доброе утро, (dobroje útro)

- jó estét, - добрый вечер, (dobrüj vecser)

- jó napot, - добрый день, (dobrüj gyeny)

- hogy vagy? - как ты? (kak tü)

- jó, - хорошо, (háráso)

- rossz, - плохо,плохой (plokszo, plokszoj)


Nekem anno kötelező volt, és bevallom, a "rossz"-at nem tudtam, mert valahogy az nem került szóba... kifordítóztam - innen a cirill betűk. A kiejtésre pedig emlékszem.

Van még a

- Mit csinálsz? - Что ты делаешь? (Sto tü gyélaes)

- Jobbra - право (pravo)

- Balra - влево (vlévo)

- Hány óra van? - который час (kátorüj csász)

- Drága - дорогой (dárágoj)

- Barátom - друг (drúg)

- Drága Barátom - мой дорогой друг (moj dárágájá drúg)

- Drága Barátnőm - моя дорогая подруга (májá dárágája pádrúgá)


Keress olyan online szótárt, ami ki is ejti neked a szavakat.


Itt is három nem van - hímnem, nőnem, semleges nem. az "ájá", vagy "á" végződés nőnemű szavakra jellemzők.


Oroszul káromkodni annyit tudok, hogy a "durak" az a hülye megfelelője. Legalábbis a szerint a srác szerint, aki akkor velünk járt egy osztályba, és az anyja orosz volt, és otthon is oroszul beszéltek.


[link]


Én ezt a fordítót használom (csak az angol felét), de amennyiben legalább kicsit nem tudsz az adott nyelven, nem biztos, hogy tudod használni.

2020. ápr. 11. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

#4

Pár sebből vérzik a dolog... Istenem...

2020. ápr. 13. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!