Műanyag hulladékkal mit lehet kezdeni?
Figyelt kérdés
Tiszta sor, hogy az üdítős palackokat a gyűjtő konténerbe dobom. De kiírás szerint ide tilos bedobni a mosószeres, hipós, hígítós stb. palackokat. Ezeket nem lehet újra hasznosítani. (természetesen nem ital, vagy élelmiszer csomagolására). Ezen kívül a rengeteg nejlonzacskóval mit lehet kezdeni?2020. ápr. 6. 11:51
1/21 anonim válasza:
Ezeket jobb híján háztartási hulladékként kell kezelni.
2/21 anonim válasza:
Amit szabad a konténerbe dobni, annak se hasznosítják újra egy jelentős részét.
3/21 anonim válasza:
Biztos, hogy ha jobban utána érdeklődsz, fogsz találni helyet, ahová rakhatod a műanyag szemetet, a mosószeres palackokat is. Légyszi ne írjatok neki ilyeneket, hogy úgyis mindegy meg háztartási hulladék. A bolygó jövője a tét, ennyyit mindenki megtehet , hogy heti pár percet szán a tudatos, válogatott szemétkidobásra a háztartásában.
4/21 anonim válasza:
#3
Légyszi te meg ne írj baromságokat, ha nem értesz hozzá. A mosószeres palackok a háztartási hulladékba valók, nincsenek helyek, ahol átveszik őket azzal a szándékkal, hogy újrahasznosítsák őket.
Minden ettől eltérő állítás annak a problémának a letagadása, hogy a szelektíven gyűjtött műanyag szemét jelentős részét nem hasznosítják újra.
5/21 anonim válasza:
Milyen baromságokat is írtam ? Neked környezezetmérnöki végzettséged van vagy hulladékfeldolgozónál dolgozol ezek szerint? És minden városban tisztában vagz a rendszerrel ? ( mert ugye utaltál rá, hogy értesz hozzá, én meg nyilván nem) . Szüleim vidéken élnek, náluk átveszik. Bp-n az FKF Zrt. tuti, hogy engedi a szelektiv műanyagok közé a mosószeres, tusfürdős flakonokat, csak kérik, hogy ki legyen öblitve . Nylonharisnyákat, koszos, szennyeződéses műanyagot nem tetetnek szelektivbe. Eltérő dolgok vannak városonként. Egyébként tisztában vagyok vele, hogy nem minden tipusú műanyag újrahasznosithato.
6/21 anonim válasza:
Nálunk kifejezetten azt írták, hogy vegyszeres flakonokat nem lehet a műanyag kukába dobni. A hipó, higító egyértelműen vegyszer, de kémiailag a mosószer is az. De még ha egyes helyeken meg is engedik ezeknek a szelektív gyűjtését, az se jelenti, hogy újra lesz hasznosítva.
7/21 anonim válasza:
Én meg irtam a kérdezőnek, hogy járjon utána és biztosan fog megoldást találni a problémára.
8/21 anonim válasza:
De miért lenne biztos, hogy talál megoldást? Ha nem foglalkozik Magyarországon cég egy adott dolog újrahasznosításával, akkor keresgélheti örökké is a megoldást, nem fogja megtalálni.
9/21 anonim válasza:
Szerintem itt hagyjuk abba a beszélgetést, én többször leírtam, hogy nics igazad abban, hogy pl. egy mosószeres flakont ne lehetne a szelektívbe dobni, te kötöd az ebet a karóhoz érvek nélkül és ragaszkodsz ahhoz, hogy ay se biztos, hogy újrahasznoshtják. Ez elképzelhető, de ez nem a mi dolgunk, a kkor is oda kell dobni, ha oda is lehet, hogy megadjuk az esélyt arra, hogz újrahasznosítsák. Mit nem értesz te ezen ?
10/21 anonim válasza:
Azt nem értem, hogy miért akarsz rosszat a környezetnek.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!