Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Valaki érti a fizikát? Nekem...

Gertike99 kérdése:

Valaki érti a fizikát? Nekem holnapra kéne segítség többi lent.

Figyelt kérdés

Na szóval két feladat van. Az egyik: két ürállomás tömege 100-100 tonna. Mekkora gravitációs erőhatással vonzzák egymást 1 km távolságból? Mekkora gyorsulással indulnának emiatt egymás felé?


A második: mekkora a Hold miatti erőhatás a Föld felszínén levő 1 m3-nyi 1030kg/m3 sűrűségű tengervízre? Milyen jelenségekben nyilvánul meg ez a hatás?


Ennyi és nagyon nem értem a fizikát segítsetek kérlek!



2020. febr. 27. 20:57
 1/1 2*Sü ***** válasza:
100%

Vedd elő a tankönyvet, függvénytáblázatot, vagy az internetet.


Az első feladatban egyszerűen csak át kell váltani az adatokat kg-ra, illetve méterre, majd behelyettesíteni a gravitációs erő képletébe. (Lásd: [link] )


A második „trükkösebb”, mert a víz térfogatából és sűrűségéből ki kell számítani a tömegét. Lásd: [link] . Utána meg kell keresni a hold tömegét és távolságát, és kg-ra, illetve méterre kell átváltani. Lásd: [link] (Jobb oldalt ott vannak az adatok. A tömeg egyértelmű, a távolságnak meg veheted a fél nagytengely hosszát.) Így már minden adatod megvan, hogy ugyanúgy behelyettesítsd a gravitációs erő képletébe. Hogy milyen hatásban nyilvánul ez meg, azt is megtalálod a Holdról szól Wikipédia oldalon.

2020. febr. 27. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!