Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » A feltöltőkártyás vagy az...

A feltöltőkártyás vagy az előfizetéses mobilhasználat a jobb?

Figyelt kérdés
2019. okt. 18. 11:48
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Amelyik neked megfelel árban.
2019. okt. 18. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Mindkettőnek van előnye és hátránya.


Volt egy időszak, amikor jelentősen több kártyás előfizetés volt, de úgy hallom, most már inkább az előfizetéses a népszerű. A benne foglalt szolgáltatás teszi szerintem kedvezőbbé (lebeszélgethető percek), és hogy nem ér meglepetés, hogy a legrosszabb pillanatban fogy el a pénz a kártyáról.

2019. okt. 18. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nekem feltöltőkártyás van, és az utóbbi években egyre inkább kezdi kinyírni a tmobil.

Kezdve azzal, hogy már horror 100 forintos percdíjon hívok hálózaton kívül, meg ugye más minden feltöltőkártyás szolgáltatónál szarakodni kell az éves adategyeztetéssel is.

Előfizetésben gyakorlatilag fillérekért telefonálhatsz már bármelyik hálózatba, és az előfizetési díjadat is le tudod beszélni, csak ezért cserébe 2 évre el kell kötelezned magad az adott szolgáltatónál.

Ha nem akarod magad lekötni akkor marad az, hogy horror árakon telefonálsz és netezel.

Szóval én sémiképp nem ajánlom a feltöltőkártyást, csak akkor ha nagyon keveset telefonálsz és inkább neten keresztül intézel mindent (úgy mint én).

2019. okt. 18. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 2*Sü ***** válasza:

Szolgáltatótól is, nethasználati szokásoktól is függ.


Pl. ha a Telenort nézem, és neked csak havi 1 GB – vagy kevesebb – adatforgalmad van, akkor:

Kártyás csomag ára (Hello1GB, 1 GB kerettel): 1100 Ft/hó

Számlás csomag ára (Telenor S, 3 GB kerettel) : 5490 Ft/hó


Nyilván a kártyással jársz jobban.


Ha viszont 20 GB-ot eszel meg havonta, akkor:

Kártyás megoldásban egy alapcsomaggal (1GB), meg 4 darab +5GB-os kiegészítővel tudod ezt megoldani, az 1100 + 4*3500 = 15 100 Ft/hó

Számlás csomag ára (Telenor M Net, 100 GB kerettel): 7990 Ft/hó.


Itt meg nyilván a számlás megoldással jársz jobban.


~ ~ ~


Ugye a számlás megoldásnak az a hátránya, hogy a havidíjat akkor is ki kell fizetned, ha nem használod ki. Viszont az előnye, hogy nagyobb adatforgalom esetén a fajlagos költség (ár gigabájtonként) jóval kedvezőbb tud lenni, és az elérhető adatforgalmi keretek is magasabbak.

A kártyás megoldás hátránya a magas fajlagos ár. Előnye viszont az, hogy ha nem használsz extra kiegészítő csomagokat, akkor nem kell megvenned, tehát kvázi annyiért fizetsz, amennyit valóban felhasználsz.

2019. okt. 18. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Nekem jobb a feltöltökàrtyàs, mivel kevesett telefonàlok. 19 ft egy perc, vodafonos vagyok. Évente egyszer kötelezö 3000 ft-ot feltölteni, na az nekem elég is egész évre.
2019. okt. 18. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!