Egy új építésű bölcsődében mi kerül 300 millió forintba?
Magyarországon tipikusan úgy működnek a beruházások, hogy a fővállalkozó saját kezűleg nem csinál semmit hanem felvesz alvállalkozókat a munka elvégzésére.
De persze ők se fognak csinálni semmit hanem további alvállakozókat vesznek fel, és ez megy igy tovább, sok szinten át.
Ehhez jön még az, hogy a vállakozó a rokonom/haverom tehát nem fogom sajnálni tőle a pénzt.
Telek.
Épület.
Gépészet.
Tálalókonyha.
Vizesblokk.
Korrekt a 300!
2
A telek már megvolt.
Építés és építő cégeken kívül mindenki csak éhbérért dolgozik?
Egy sima ház kiépítése, 60-80nm jelenleg 20-40 milla között van.
2x7 fős csoportnak kell játszó hely, külön mosdó hely, egészségügyi ellátásra hely, étkező, a játszó hely lehet az alvós is. Kell kültéri játszáshoz hely. Parkolási lehetőség.
ÁNTSZ, közmű, kis kutya faca, ez is
több milliós nagyságrendű tétel!
Ez bőven kijön hatalmas költségre.
Ezen felül minden építkezésnek van 20% rejtett költsége. Majd amíg az állam bátorítja és minden lehetőséget megad magánházak garanciális kezelésének teljes elmúlasztására, addig ez közintézmény esetén nem lehetséges, sőt! üzemeltetési díjak is vannak.
A közbeszerzéses pályázat adó vonzata sem elhanyagolható. Felújítás pályázatokban vettem részt a nettó, amit valóban fel lehet használni kevesebb, mint a pályázott pénz fele. A többi ment vissza a pályázati alapba. Hiába kaptunk 10 milliót egy templom felújításra, ha az anyag költség 4 misi, nettó kaptunk volna 4.6ot és még szállás sem volt biztosítva... ingyen nem fog dolgozni senki. Ráfizetésest meg vállaljon az átlag magyar. Hidd el, amilyen birka ez a nemzet, meg is teszi.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!