Megváltoztathatja-e egy özvegy az elhunyt férje
végrendeletét?
Figyelt kérdés
Számomra az lenne nyilvánvaló, hogy nem, de ki tudja...
Háttértörténet: a házaspár évekkel ezelőtt közösen ment el az ügyvédhez. Gyerekük nincs. Végrendelkeztek, hogy a vagyonuk (haláluk esetén) fele-fele arányban testvéreik között fognak eloszlani. Mindkettőnek van egy öccse. Nos, a férj meghalt, a feleség elment ismét az ügyvédhez, a "saját" vagyonrészhez nem nyúlt, azt továbbra is az ő öccse fogja megkapni, de a férje "oldalát" annyiban változtatta meg, hogy az az 50 százalék elosztásra kerüljön (fele-fele arányban) a férj öccse és a házaspár szomszédja között.
Talán nincs igazam, de azt hiszem, ez nem lehet törvényes. Ha mégis, kérem a tanácsokat/válaszokat. Köszönöm.
Annyiban igen, hogy a neki, ÉS CSAK A NEKI, járó résszel azt csinál amit akar. Kivéve, ha az örökhagyó nem fix célhoz kötötte. Pl.: Te örökölsz egy parasztházat, de csak akkor lesz a tiéd, ha tájházat csinálsz belőle. Na ekkor mondhatod, hogy így nem kéred.
Amit te leírtál, az HA NORMÁLIS ÉS JOGKÖVETŐ AZ ÜGYVÉD, akkor NEM kivitelezhető!
2019. okt. 8. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszod, én is úgy gondolom. Az még hagyján, hogy az özvegy a sógorát meg akarja rövidíteni - de az már felháborító, ha egy ügyvéd ebbe belemegy. Az egyébként lehetséges, hogy az ügyvédet "megvezették" és nem látta az előző végrendeletet? Vagy nyilván vannak ezek valahol tartva? Esetleg, ha "eltűnt" az előző végrendelet, akkor veszve van az egész?
2019. okt. 8. 13:44
3/9 anonim válasza:
Akkor ügyvédi kamara és rendőrség!
2019. okt. 8. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
4/9 anonim válasza:
Kizárt dolog, hogy ezt meg tudta tenni, a férje nevében nem végrendelkezhet még életében sem, halála után meg pláne nem, nincs az az épeszű ügyvéd, aki ebbe belement volna.
2019. okt. 8. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
5/9 A kérdező kommentje:
Márpedig ez történt.
2019. okt. 8. 17:47
6/9 A kérdező kommentje:
Miután a férje meghalt, úgy végrendelkezett, ahogy fentebb írtam. A "szomszéd", aki most már benne van ebben az új végrendeletben, mutatta a... rokon, ismerős, mindegy is, kinek. A lényeg, hogy az öregasszony most már a kórházban van, hol magánál van, hol nincs, az ő öccsétől tudtuk meg, hogy a nővére megváltoztatta a végrendeletet - és így tette. Nagyon bűzlik ez az egész.
2019. okt. 8. 17:50
7/9 anonim válasza:
Ez így bűncselekmény. Lopás, okirat hamisítás.
2019. okt. 8. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
8/9 A kérdező kommentje:
Utánanéztem a részleteknek. A közös végrendelet megvan, de (szerencsére) megvan a másik is (értsd: hozzáférhető, lemásolva). A második akkor készült, mikor a férj még élt, de az ő aláírása nincs rajta a dokumentumon, csak a feleségéé. Szóval tényleg változtatott a nő a közös végrendeleten. (Mondjuk már eleve fura volt, hogy a férj halála után az öccse nem kapott semmi hivatalos értesítést, a szokásokkal ellentétben.) Azt hiszem, innen már nyilvánvaló a helyzet, hivatalos útra lesz terelve az ügy. Köszönöm mindenki hozzászólását és hogy megerősítést kaptam.
2019. okt. 11. 15:59
9/9 anonim válasza:
Lehet, hogy nem jól tudom, de szerintem a végrendeletekről a Közjegyzői Kamara valamit kap, talán még másolatot is.
És amikor valaki meghal, a hagyatéki ügyet intéző közjegyző megkérdezi, hogy volt-e végrendelet, ha meg nála van egy végrendelet, és nem találja a benne leírt örököst, akkor a közjegyzői kamaránál hirdeti, hogy jelentkezzen.
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik. Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!