Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Honnan lehet megtudni, hogy...

Honnan lehet megtudni, hogy egy személynek fekete vagy mélybarna a hajszíne?

Figyelt kérdés
A szüleimnek is,nekem és a kis ikerhúgomnak is mélybarna a hajszíne,de a szüleink haja elsőre inkább feketének tűnik,én fél-egy évvel ezelőtt a fodrászomtól tudtam meg,hogy nekem mélybarna színű a hajam és bevallom nagyon érdekel engem az a téma,hogy hogyan lehet ezt a két hajszínt megkülönböztetni.

#hajszín #sötétbarna #mélybarna #barna vagy fekete hajszín
2019. szept. 12. 21:32
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Csak a hajra nézve, színét tekintve szinte lehetetlen.


A származás viszont fontos. (Azt feltételezve, hogy a hajszín eredeti)

Tényleges fekete haja csak és kizárólag ázsiaiaknak van. Még az afrikai törzsek feketéinek haja sem igazán fekete.

2019. szept. 13. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a választ,erre így én is gondoltam,csak mivel nem vagyok sem fodrász,sem stylist,sem semmi hasonló gondoltam felteszem ezt a kérdést,mert én például édesanyám családjának a részéről egyszerre vagyok kun-magyar(édesanyám apukájának a családja régi büszke kun és magyar család),kicsit erdélyi magyar(édesanyám anyai nagyapja Erdély Érfancsika nevű városából származik és lehet itt bejátszik egy kis román vér is,de nem tudom biztosra) és egy kis zsidó vér is(édesanyám apai nagyapjában biztosan volt zsidó vér,a családneve Pap vagy éppen Papp volt,mert a családnevét hol egy,hol két p-vel írta a nagymamám ellenőrzőkönyvébe is és egy kedves barátom véleménye szerint édesanyám apukájának a családjában is lehettek zsidók és édesapám családjának a részéről a magyar mellett játszik a szerb és a roma azaz magyarul a cigány vér is és én büszke vagyok minden felmenőmre,bár azt teljesen őszintén bevallom Önnek/Neked is,hogy sajnos nem ismerem pontosan a felmenőimet és ezt szégyellem,de tervbe van véve hogy amint lesz rá elég pénzem megcsináltatom a származástani vérvizsgálatomat és remélem,hogy ebbe segíteni fognak nekem a szüleim is ;-) :-).


Egyébként édesanyámra kis korában is gyakran mondták,hogy látszik rajta,hogy van benne zsidó vér és az utóbbi pár évben ezt egyre gyakrabban hallja ő is meg néha én is,hogy ezt mondják rá és én ránézésre megmondom egy másik emberről,ha van benne zsidó vér,az édesapámra pedig szintén főleg kis korában mondták sokan,hogy úgy látják van benne cigány vér és én azt is meglátom,ha valakiben van roma cigány vér,akár fehér akár sötét bőrű,ugyanis én tejfehér bőrű,mélybarna hajú ember vagyok,de kis korom óta mindig megkaptam főleg az oláh azaz román cigány származású emberektől,hogy látják rajtam a cigány származást és akkor szoktak meglepődni amikor hirtelen megszólalok nekik roma cigány nyelven,mert nekem sikerült teljesen egyedül megtanulnom a roma nyelvet,első sorban az oláh cigányok nyelvét,de közben az oláh cigány nyelvnél sokkal régebbi romungro cigányok nyelvjárását is amire büszke vagyok és ezért is tudok beszélgetni külföldi cigányokkal ;-) :-)

2019. szept. 13. 23:39

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!