Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Szerintetek Ákos a pokolról...

Szerintetek Ákos a pokolról énekel?

Figyelt kérdés
Tűzből jöttem erre a fölre lángok formálták testemet a tűz ölel majd magához örökre addig mind végig itt leszek.

2019. szept. 3. 14:30
 1/4 anonim ***** válasza:
76%

Bele lehetne magyarázni, de annyira bugyuta elvont a szövege, hogy bármi lehetne.


"Mert ez egy indiántánc és én elhiszem,

Hogy benned is ég az a láng.

Legyen közös a bánat, közös a bűn,

És közös a feloldozás!"


Ez sokkal inkább a szerelemről szólhatna:

"Tűzből jöttem erre a Földre," -> szerelemből született

"És a tűz ölel majd magához örökre," -> elhamvasztják, mikor meghal. Ez egy sima keretes szerkezet az életre utalva, a tűz jelképével.

2019. szept. 3. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Végül is..
2019. szept. 3. 14:39
 3/4 anonim ***** válasza:
54%
Szerintem lehet ilyen isteni tűz, isteni fény, isteni szikra is. Utána meg esetleg hamvasztásos temetés. Hogy az ő testét a halála után már ne pakolgassák ide-oda, ne piszkálgassák, ne zargassák már. Szal szerintem nem a pokol. Meg ilyen tök jó indiános, hogy pl tehát maga a hangulat, pl tűznél járnak esőtáncot is pl, meg ilyen népi összejöveteleket tartanak, az idősek mesélnek a tűz körül, meg simán táncolnak, énekelnek. Maga a napocska is egy ilyen éltető tűz. Tehát például, ha valaki nem tartózkodik eleget a napon, lehet belőle d-vitaminhiányos is; mert annak a felszívódásához kell a napfény. Szóval szerintem ez tuti nem a pokol. Meg például nemtom, lehet ez akár egy ilyen szenvedély is, hogy a szülei között lévő lángoló szenvedély, amit aközben éreztek és megéltek, amikor éppen Ákos testét "legyárották". Tehát, hogy szeretkezés közben ott "lobogott" közöttük az a szenvedélyes láng. Ja meg szal még tényleg, pl a tábortűz még meleget ad, meg még hangulatos is, meg pl nemtom, halat lehet sütni rajta meg kenyeret, meg bográcsos levest, meg gyertyát lehet gyújtani, hogyha sötét van, Vagy pl nemtom , mondjuk egy ruhát ha kiraksz a napra , az is könnyebben megszárad, mintha nem a napon van; tehát van neki egy csomó jó aspektusa is. Szal nem kell szerintem ebbe ide poklot belelátni. Meg ha pl az vagy, amit megeszel, és például megsütöd tűzön a krumplit, akkor lehetsz krumpli. Ki ne akarna krumpli lenni?:) Tehát, jó, ez most egy poén volt itt így a végére, de arra gondolok, hogy a tűz formálta a krumplit olyanná, és ha tehát krumplit eszik, tehát akkor az lesz a teste. :) Énbennem ilyen gondolatok merülnek föl ezeknek a soroknak a kapcsán, szóval szerintem totál nincs szó benne pokolról. :)
2019. szept. 3. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
54%
*Ja meg még pl mondjuk a szőlőben is , vagy a többi gyümölcsökben is benne van a napnak az ereje, a tápláló ereje. meg zöldségekben. Is egy ilyen éltető erő. Attól növekszik, atótl lesz piros az alma, a paradicsom, a málna, ribizli, stb.
2019. szept. 3. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!