Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogyan tudom megnezni hogy...

Hogyan tudom megnezni hogy kik latogatjak a facebook profilom?

Figyelt kérdés

2019. szept. 3. 00:48
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Sehogy.
2019. szept. 3. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Sehogyan se
2019. szept. 3. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 2*Sü ***** válasza:
100%

Sehogy. Viszont óvatosan. Számos Facebook alkalmazás, böngésző bővítmény, asztali illetve mobil alkalmazás ígéri azt, hogy megmutatja, kik nézték meg a profilodat. Ezek egytől-egyig átverések. A Facebook semmilyen módon nem ad információt arról, hogy kik látogatják a profilodat.


Egyébként azért, mert sok félreértésre ad okot. (Miért nézegeted a profilomat? Miért nem nézegeted a profilomat? Stb…) Egyik oldalról egy személy profilját számos okból felkeresheti valaki, anélkül, hogy konkrétan az adott illetőre lenne kíváncsi. Pl. véletlenül: félrekattintásból, olyan linket kap egy harmadik személytől, ami az illető profiljára visz. Vagy szándékosan: Pl. tudod, hogy az illető posztolt valamit, és tudod, hogy alatta kommentelt valaki, akinek nem tudod a nevét, de őt akarod megkeresni. Vagy az illető posztolt valamit, nem emlékszel mit, de arra vagy kíváncsi, amit posztolt. Vagy az illető posztolt valamit, ami alá jött egy komment és annak a kommentnek a tartalmára vagy kíváncsi.


Másik oldalról ha az illető közeli ismerős, akkor látod a bejegyzéseit, megosztott képeit a fő falon, anélkül, hogy a profliját megnyitnád.


Tehát az, hogy valaki megnézi-e vagy éppen nem nézi meg a profilodat, az semmiféle releváns információt nem takar, mégis sok félreértés és konfliktus forrása lehetne. A Facebooknak ez nyilván nem jó, hiszen romlik a felhasználó élménye. Pont ezért semmiféle információt nem közöl sem arról, hogy tételesen kik és mikor látogatták meg a profilodat, de még összesített adatot sem, hogy pl. ebben a hónapban hányan nézték meg egy bejegyzésedet vagy a profilodat.

2019. szept. 3. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Most akkor ugyanugy betilthatnak a My Day nezeset is mivel az is epp olyan felreertheto szerintem!
2019. szept. 5. 13:02
 5/5 2*Sü ***** válasza:
100%

Igen, a történetnél más az elv.


Ugye a profilod tartalmaz egy csomó olyan dolgot, ami hozzád kötődik. A képeket pl., amiket te osztottál meg, egyedi bejegyzések, amiket úgy gépeltél be. De az adatlapodon van egy csomó olyan dolog, ami nem hozzád kötődik. Pl. egy cikk linkje, amit te osztottál meg. Egy komment, vagy kommentelő, aki a te posztod alá kommentált. Ma pl. valaki írt egy kommentet a bejegyzésem alá. Nem voltam benne biztos, hogy ki is ő, ezért megnyitottam az adatlapját, hogy lássam, kik a közös ismerőseink. Onnan beugrott, hogy ki is ő, honnan is ismerem. Nem konkrétan az általa előállított tartalomra – képekre, egyedi bejegyzésekre – voltam kíváncsi, kvázi foglamazhatunk úgy, hogy csak átutazóban voltam az adatlapján.


Ha valaki oldalakat, csoportokat is adminisztrál, akkor lehet adminisztrátori szerepköre miatt látogatja meg valakinek az adatlapját, de mégis magánszemélyként fog értékelődni a látogatása.


Ezért van az, hogy a Facebook csak olyan információt tesz elérhetővé, ami a profil látogatójának szándékolt, tudott tevékenységéből származik. (Mint pl. hogy lájkolt, megosztott, kommentált egy bejegyzést, stb…)


~ ~ ~


Aztán jött a Messenger, meg a céges oldalak. A Messengert nem csak magánlevelezésre használták sokan, hanem munkához kapcsolódó módon is. Ott merült fel elsőként, hogy a Facebook osszon meg olyan adatokat is, amik nem célirányosan szándékoltan megosztott adatok. Pl. hogy megkapta-e X. Y. az adott üzenetet. Itt borult fel egy kicsit a Facebook üzenőfalán alkalmazott elv. De itt még volt lehetőség kontrollálni mindenkinek, hogy ilyen információt ne szolgáltasson a másik félnek (elérhető állapot megjelenésének kikapcsolása).


~ ~ ~


A történetek (My Day) esetén annyiban más a helyzet, hogy azokat arra szánták, hogy egyedi tartalmat osszanak meg vele. Lájolni, kommentálni lehet, de ha jól tudom, a kommenteket csak a poszt készítője látja, a többi látogató nem. Dehát ezek deklaráltan egyedi tartalmak kellenének, hogy legyenek, így kvázi a megnyitásuk tekinthető szándékolt informálásnak. Másik oldalról meg nem, mert a történetek alapból automatikusan lejátszódnak. Hogy Gipsz Jakab osztott-e meg valamit itt az elmúlt 24 órában, azt nem tudhatom, lehet nem is érdekel, de meg fogja nyitni az ő történetét is. Emiatt egyébként nem is nagyon értem, miért osztja meg a Facebook azt a posztolóval, hogy hányan nézték meg a történetét, hiszen ez teljesen lényegtelen adat, ami nem fejez ki semmit. Hiszen láthatom a Facebook főoldalán kicsiben valakinek a történet bejegyzését akkor is, ha nem nyitom meg nagyban, de ettől még az nem lesz általam megtekintett. Viszont lehet, hogy ha elkezdem mások történetét lejátszani, és X. Y. bejegyzése jön sorba, akkor általam megtekintettnek jelöli. De ez nem jelenti azt, hogy meg is akartam tekinteni, hogy érdekelt volna, hogy személyesen X. Y. mit tett ki. Sőt adott esetben lehet, hogy ott sem voltam a gép előtt, elindítottam a történetek lejátszását, majd csengettek. Közben X. Y. bejegyzése is megjelent a monitoron, csak éppen személy szerint én – mint élő ember – nem láttam azt a tartalmat. Ha viszont ennyire nem fejez ki semmiféle releváns információt az, hogy kik tekintették meg a történetet, akkor nem tudom miért gondolja jó ötletnek a Facebook megosztani X. Y.-nal !tételesen! azt, hogy kik nézték meg. De hát nem én írom a Facebookot. Ha én írnám, ez az információ nem lenne publikus.

2019. szept. 5. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!