Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Nem tudom, hogy akkor ez most...

Nem tudom, hogy akkor ez most normális vagy nem?

Figyelt kérdés
Lefotóztam a szemem vakuval és teljesen piros a pupillám. Ha jól tudom, akkor ez a normális, viszont az egyik ismerősömnek elküldtem snapen és azt mondta hogy ez nem normális, olyan mintha ekiztem volna. (Még soha nem ekiztem)

2019. aug. 31. 00:13
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha távolról is fotózód akkor is piros a pupilla... (nem minden esetben) Ez akkora baromság, hogy olyan mintha ekiztél volna. Inkább menjj mekizni xD jó ez szar volt! Lényeg, hogy semmi komoly nincs nyugii :D
2019. aug. 31. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Okes koszi de nem fotóztam távolról 😂❤️
2019. aug. 31. 00:45
 3/3 2*Sü ***** válasza:

Ez a vörösszem effektus. Az ember pupillája ugye sötétben kitágul, hogy több fény jusson a szembe, világosban meg beszűkül, hogy kevesebb. A vörösszem effektus sötétben való vakuzás esetén jelentkezik. Ilyenkor a pupilla tág, a vaku fénye megvilágítja az erekkel sűrűn behálózott retinát, és ez a fény tükröződik vissza. (Néha bizonyos körülmények miatt nem jelentkezik, vagy nem olyan erős a hatás, de sötétben való vakuzásnál általában jellemző a vörösszem effektus.)


Ez teljesen normális. Akkor van gond, ha a fényképen a pupilla sárgás, vagy fehéres színű, az a szem daganatos megbetegedésére utal.


A fotózásnál régi probléma ez. Az elkerülésére több módszer van:

- Ha van rá mód, akkor pl. zárt térben növelik a helység megvilágítását, így a vaku felvillanásakor már eleve szűk a pupilla.

- Vaku nélkül fotóznak, nagyobb érzékenységű filmmel, nagyobb rekesznyílással.

Mivel a szem a fényforrás felé fókuszálja vissza a fény jelentős részét, így a vaku helyzetével is lehet játszani:

- A vakuval nem közvetlenül a fotózni kívánt személyt világítják meg, hanem egy nagyobb felületet, pl. egy derítőernyőt. Így a célszemélyre egy szórt fény esik, ami csökkenti a vörösszem hatást. (A derítőernyő nem csak erre szolgál.)

- A vakut megpróbálják távol tenni a személy és az objektív tengelyétől. Pl. oldalról világítják meg a fotózni kívánt személyt. Ez néha nem szerencsés, mert a fényképen is egy oldalról és nem szemből megvilágított arc fog látszani.

- A fotózott személy nem közvetlenül a kamerába néz. Adott esetben ez sem feltétlenül szerencsés.

- A vaku a fotózás előtt egyszer vagy többször felvillan. Ez a pupillát összehúzódásra készteti, még mielőtt a fénykép ténylegesen elkészülne. Régebben ez technikailag problémás volt, ma a ledes vakukkal könnyebben megvalósítható.


Nota bene: Sok kisebb-nagyobb tudású fotószerkesztő programban van külön vöröszem effektust korrigáló funkció.

2019. aug. 31. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!